У Миколаївській обласній дитячій клінічній лікарні встановили сонячну станцію

4 хв на прочитання04 Травня 2024, 10:30
Фото: kherson.net.ua

Очікувана економія лікарні на витратах на електроенергію становитиме близько 5672 євро щорічно.

У Миколаївській обласній дитячій клінічній лікарні БФ «Energy Аct for Ukraine Foundation» встановив сонячну станцію в межах кампанії «50 сонячних лікарень».

Українська благодійна організація «Energy Act for Ukraine Foundation» обладнала гібридними сонячними станціями із системами зберігання енергії Миколаївську обласну дитячу клінічну лікарню в межах кампанії «50 сонячних лікарень». Фонд активно співпрацює з Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) в межах Меморандуму про співпрацю. Це четверта лікарня, в якій фонд встановив сонячну станцію, проте перший об’єкт фонду в Миколаївській області.

У 2024 році благодійний фонд розширює свою діяльність в інших регіонах і реалізовуватиме кампанії «100 сонячних шкіл» і «50 сонячних лікарень» у Миколаївській, Харківській, Хмельницькій, Кіровоградській та Рівненській областях.

Миколаївська обласна дитяча клінічна лікарня — провідний заклад для лікування дітей у регіоні, а також головний медичний заклад Херсонської області. Загалом у лікарні є 15 спеціалізованих відділень із сучасним обладнанням, яке потребує постійного електропостачання. Крім того, приміщення лікарні зазнали пошкоджень внаслідок бойових дій, а також ракетних обстрілів поблизу будівель лікарні. На цьому тлі виникла потреба зміцнити лікарню надійним джерелом електроенергії, щоб забезпечити безперебійне середовище для лікування пацієнтів та автономне електропостачання.

Сонячна станція, яка складається з 128 фотоелектричних модулів потужністю 58,24 кВт, які надала міжнародна компанія-дистрибʼютор обладнання для сонячних станцій Menlo Electric, а також із системи зберігання енергії ємністю 98,24 кВт/год. Технічним партнером по даному проєкту виступила компанія RODINA. Станція встановлена з метою забезпечення безперебійного енергопостачання лікарні головного корпусу та підвищення готовності до надзвичайних ситуацій. Станція забезпечить потреби в електропостачанні критично важливих відділів головного корпусу: операційного блоку, хірургічного відділення, відділення інтенсивної терапії, відділення для новонароджених та недоношених дітей, а також пологового будинку.

Очікувана економія лікарні на витратах на електроенергію становитиме близько 5672 євро щорічно, а скорочення викидів CO2 сягне 1625 тонн за 25 років роботи системи.

«Зі встановленням сонячної станції в Миколаївській обласній дитячій клінічній лікарні ми розпочинаємо новий етап розвитку нашого фонду: ми розширюємо свою діяльність на Миколаївщині. Для нас це перший, і я впевнена, що не останній проєкт у регіоні, оскільки є гостра та життєво важлива потреба лікувати пацієнтів і працювати безперебійно. Для нас це справді дуже важливий регіон, оскільки Миколаївська обласна дитяча лікарня виступає головним медичним закладом Херсонської області та відповідає за порятунок сотень життів.

Тож наша сонячна електростанція, яка прокриє до 35 % потреб лікарні в електроенергії, забезпечить безперебійне постачання електроенергії до закладу, адже Миколаїв є прифронтовим містом і зазнає щоденних обстрілів від ворога.

Тож це не лише крок уперед у впровадженні відновлюваної енергетики, а й шлях до поліпшення доступу до медичної допомоги для дітей у регіоні з підвищеним рівнем небезпеки», — зазначила Юліана Оніщук, засновниця і директорка фонду «Energy Act for Ukraine Foundation».

“Для Menlo Electric це вже другий проєкт в Миколаєві, який є прикладом того, як сучасні технології можуть служити суспільству навіть у найскладніші часи. Ми пишаємось можливістю внести свій вклад у покращення стабільності енергопостачання в обласній дитячій клініці, де так критично потрібна надійна енергопідтримка. Наша місія тут не просто про постачання обладнання — ми долучаємося до створення безпечного та ефективного середовища для героїчних лікарів та їх маленьких пацієнтів. Це є частиною нашої відданості підтримці України та її громадян у цей критичний період”, – прокоментував Олександр Піскун, директор Menlo Electric в Україні.

“Сонячна станція працює з березня, і вже спроможна перекривати до 6 годин відключень світла. Це вплине на безперебійне постачання електроенергії, а отже і безперебійну роботу обладнання, яке критично важливе для порятунку життів”, – зазначив Головний лікар Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні, Олександр Пліткін.

Більше новин читайте на GreenPost.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: