Медичні заклади мають здобувати собі фінансування у будь-який доступний для них спосіб. Мова йде про медустанови, які в рамках реформування системи охорони здоров'я недоотримали фінансування порівняно з дореформеними рівнем, зможуть отримувати його з інших джерел.
"Лікарні, поліклініки, амбулаторії, які мають ті чи інші проблеми з фінансуванням, задіють всі можливі дозволені джерела фінансування, у тому числі фінансування з місцевого бюджету: гранти, фонди, програми, платні послуги, добровільне медичне страхування", - під час брифінгу сказала заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак, пише 112.ua.
Чиновниця зазначила, що є досить велика кількість можливостей, які уряд буде активно включати для успішної роботи кожного медичного закладу, особливо в контексті реформи та реалізації програми медичних гарантій.
Вона також заявила, що в українських лікарнях відчуваються проблеми менеджменту медустанов.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України виділив кошти на підвищення заробітної плати медичних працівників - як для лікарів, так і для середнього та молодшого медичного персоналу, з 1 вересня 2020 року.
В той же час ситуація лишається досить критичною, адже за словами лікарки психіатричної лікарні, персонал скорочують, а пацієнтів випускають на вулиці.
Наразі, поради щодо реформування медицини даватиме Медична рада при МОЗ.