Механізм ПСО, ухвалений Кабінетом міністрів 20 травня, - це тимчасове рішення, яке буде діяти до моменту запровадження фінансового механізму ПСО. Про це ідеться у заяві, оприлюдненій на сайті Міністерства енергетики та захисту довкілля України.
"Його потрібно було ухвалити через складну ситуацію в енергетичній галузі. Проект фінансового механізму ПСО, погоджений з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, доопрацьовується Мінекоенерго і готується до ухвалення. Однак запровадження фінансової моделі ПСО потребуватиме внесення Верховною Радою змін до Податкового кодексу. Без цих змін перейти на нову модель ПСО буде неможливо", - зазначають у відомстві.
Мінекоенерго запевняє, що буде й надалі проводити необхідні консультації з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та іншими міжнародними партнерами і враховувати їхні рекомендації відповідно до міжнародних зобов’язань України.
Як відомо, 19 травня під час засідання Антикризового енергетичного штабу у Мінекоенерго було презентовано проєкт змін до публічних спеціальних обов'язків (ПСО) Енергоатому.
Ці «зміни передбачають зменшення частки продажу електроенергії «Енергоатомом» в рамках ПСО з 85% до 80%, виведення ГАЕС з механізму ПСО і перегляд цінових обмежень на продаж електроенергії ДП «Гарантований покупець», надання підприємству дозволу купувати і продавати електроенергію за двосторонніми договорами», йшлося у повідомленні уряду.
В свою чергу Енергетичне співтовариство заявило, що процес встановлення нових спеціальних обов'язків для «Енергоатому» був непрозорим, незаконним і таким, що не відповідає зобов'язанням, які Україна взяла на себе.