Догори
Дати відгук

Енергетичне співтовариство розкритикувало нові ПСО для «Енергоатому»

3 хв на прочитання21 Травня 2020, 15:26
Image by Andrzej Rembowski from Pixabay Image by Andrzej Rembowski from Pixabay
Поділитись:

Енергетичне співтовариство заявило, що процес встановлення нових спеціальних обов'язків для «Енергоатому» був непрозорим, незаконним і таким, що не відповідає зобов'язанням, які Україна взяла на себе. Про це пише Економічна правда з посиланням на лист директора секретаріату Енергетичного співтовариства Янеза Копача до в.о. міністра енергетики Ольги Буславець, який начебто є у розпорядженні видання.

Нагадаємо, 19 травня під час засідання Антикризового енергетичного штабу у Мінекоенерго було презентовано проєкт змін до публічних спеціальних обов'язків (ПСО) Енергоатому.

Ці «зміни передбачають зменшення частки продажу електроенергії «Енергоатомом» в рамках ПСО з 85% до 80%, виведення ГАЕС з механізму ПСО і перегляд цінових обмежень на продаж електроенергії ДП «Гарантований покупець», надання підприємству дозволу купувати і продавати електроенергію за двосторонніми договорами», йшлося у повідомленні уряду.

В Енергетичному співтоваристві заявили, що процес ухвалення постанови - незаконний.

"Процес ухвалення постанови не був прозорим і не відповідав закону. Відповідно до ст. 62 ЗУ "Про ринок електричної енергії", пропозиції щодо обсягів та умов ПСО готуються НКРЕКП після консультацій з секретаріатом Енергетичного співтовариства. Попередній уряд ігнорував це положення, і ви продовжуєте це", - йдеться у вказаному листі.

"Ваше міністерство навіть не відповіло на наші застереження та проігнорувало все, що ми говорили, у тому числі про проблеми дотримання законодавства ЄС. Це означає не лише порушення зобов'язань України щодо Директиви про електроенергію, але й українського закону про ринок електроенергії", - пише функціонер.


Енергетичне співтовариство - енергетичне об'єднання країн Євросоюзу та країн, які прагнуть до інтеграції з ЄС, на кшталт України, Грузії чи Молдови. Створене з метою вироблення єдиної енергетичної політики та встановлення в енергетичній політиці таких країн принципів, на яких здійснюється енергополітика ЄС.


"На засіданні енергетичного комітету ВР ви публічно оголосили, що ваше міністерство запропонує прийняти так звані фінансові ПСО, які були запропоновані Секретаріатом та підтримані ISAID рік тому.

Але зміни, ухвалені урядом сьогодні, не відповідають жодній з наших пропозицій. Ми розуміємо, що негайний перехід до фінансових ПСО буде складним завданням, тому ми підготували деякі поправки до проєкту постанови, щоб зробити діючі ПСО ефективними. Як уже було сказано, усі наші зусилля були проігноровані", - додав Янез Копач.

"Постанова про ПСО виходить за рамки того, що необхідно для досягнення забезпечення доступної електроенергії", - додали у Співтоваристві.

Також у Співтоваристві прокоментували рішення Кабміну про зниження для "Енергоатому" частки обов'язкового продажу держпідприємству "Гарантований покупець" виробленої електроенергії до 80%.

"Зобов'язання "Енергоатому" продавати ДП "Гарантований покупець" продавати вироблену електроенергію коливається від  від 90% до 80% (із сьогоднішніми змінами).

Проведення аукціонів у цих випадках є безглуздим, бо переможець у придбанні 80% електроенергії заздалегідь відомий - "Гарантований покупець", а ціна на продаж також відома заздалегідь - фактична середньозважена ціна за період квітень-травень 2019 року (включаючи акциз, який стягується з 1 липня 2019 року)", - йдеться у листі.

"Крім того, дозвіл "Гарантованому покупцеві" купувати великі обсяги "дешевої" електроенергії, не тільки для задоволення потреб домогосподарств, але також дозвіл продавати її на організованих ринках, перешкоджає розвитку конкуренції", - заявив Копач.

Він закликав Мінекоенерго переглянути ухвалену Кабміном постанову та запропонувати до розгляду проєкт постанови із правками, затвердженими Секретаріатом і USAID.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: 5 канал
Трійця, яка збігається з Купайлом: як підготуватися до свята, щоб запустити в своєму житті позитивні і яскраві зміни
3 хв на прочитання50 хвилин тому
Урожай помідор Рослинні хвороби Закарпаття Загибель врожаю
Рослинні хвороби на Закарпатті практично знищили урожай помідор
2 хв на прочитаннягодина тому
Сьогодні 22 червня Міжнародний день тропічних лісів
22 червня - Міжнародний день тропічних лісів: збереження легенів планети
3 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
«Нівелює всі мільярдні вкладення у боротьбу з кліматичною кризою»: екологічний вимір російсько-українського протистояння
1 хв на прочитання3 години тому
Скандал із закупівлями масок у пандемію: суд може коштувати уряду ФРН мільярди
2 хв на прочитання4 години тому
Названо три продукти на сніданок, які допоможуть знизити рівень холестерину
2 хв на прочитання5 годин тому
Вживання кориці завдає несподіваного впливу на мозок: дослідження вчених
1 хв на прочитанняВчора
Фототоксичність можна оцінити вдома: поради від хіміка
3 хв на прочитанняВчора