Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • При Мінекоенерго буде створена секція Науково-технічної ради «Воднева енергетика»

При Мінекоенерго буде створена секція Науково-технічної ради «Воднева енергетика»

3 хв на прочитання17 Січня 2020, 10:53
Поділитись:

17.01.2020 

Для Міністерства енергетики та захисту довкілля України  воднева енергетика та водневі технології є цікавим напрямком. Про це на нараді щодо можливостей розвитку водневої енергетики заявив заступник Міністра Олексій Рябчин.

«Для Мінекоенерго воднева енергетика – це майбутнє, куди рухається весь світ. Наприклад, про потенціал водню для декарбонізації економіки Міністр Олексій Оржель спілкувався з новою Єврокомісаркою з енергетики Кадрі Сімсон на полях Х сесії Асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA, яка тривала 10-12 січня 2020 року у місті Абу-Дабі. Але першим кроком для Міністерства має стати науково-технічна складова, дослідження та розуміння процесів, куди ми рухаємося", - зауважив Олексій Рябчин.

Він також додав, що Міністерство не планує займатися комерціалізацією технологій, адже для цього є бізнес та господарюючі суб’єкти. Міністерство буде проводити роботу по гармонізації стандартів, забезпечення правил безпеки та інтеграції питання водневої енергетики в стратегію розвитку сектору. 

Заступник Міністра також звернув увагу на те, що при Мінекоенерго буде створена секція Науково-технічної ради «Воднева енергетика». За словами Рябчина, Міністерство через механізми Науково-технічної ради розглядає можливість профінансувати роботи щодо гармонізації стандартів та зняття регуляторних бар’єрів для імплементації сучасних водневих проектів в Україні. 

За стратегічний напрямок розвитку водневої енергетики відповідатиме заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України Сергій Масліченко. Він повідомив, що у Міністерстві зараз розробляється концепція «зеленого» енергетичного переходу до 2050 року.

"Ми уже плануємо її презентацію серед міністерств по робочих групах. Також презентація буде оприлюднена на сайті, де усі матимуть можливість з нею ознайомитися. Впродовж наступних двох-трьох тижнів хочемо її обговорити та доопрацювати», - розповів Сергій Масліченко. Також він додав, що розвиваючи ВДЕ, Україна долучатиметься до європейського тренду EU Green Deal, де питанню розвитку водневої енергетики приділяється багато уваги.

Відповідно до інформації Мінекоенерго, сьогодні у світі є багато способів використання водню – це і додавання 5-10% водню до природного газу, що транспортується трубопровідним транспортом, і застосування водневих технологій для акумуляції та передачі «зеленої» енергії, виробництва металургійної, хімічної продукції, а також - у транспортному секторі.

Читайте також: Водень замість нафти, газу і вугілля – в Європі назріває водневий бум

Водень успішно використовують як сировину вже багато років. Його можна отримати, виділивши з викопного палива і біомаси, термохімічним способом. Але особлива увага у всьому світі прикута до технологій отримання та використання так званого зеленого водню. Є багато варіантів його отримання, наприклад, завдяки електролізу води з використанням енергії сонця або вітру. Це позитивно впливає на екологію, бо забезпечує скорочення викидів парникових газів, а отже, декарбонізацію енергетики, промисловості та транспорту. Україна для цього має як сировинну базу, так і науковий потенціал. 

Читайте також: У Британії спалахнула перша іскра водневої революції

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.