У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Українським кліматичним офісом (УКО) провели вебінар для представників бізнесу щодо фінансових можливостей у межах Механізму спільного кредитування (JCM). Цей двосторонній інструмент співробітництва, створений урядом Японії у 2013 році, спрямований на впровадження низьковуглецевих технологій, вже незабаром офіційно запрацює в Україні.
«Сьогоднішній захід дозволить бізнесу отримати необхідні знання щодо можливостей JCM та дізнатись про реальні приклади переваг від реалізації таких проєктів. Інвестуючи в проєкти JCM в Україні, ви інвестуєте в сталі, низьковуглецеві технології для відновлення енергетичної інфраструктури, стимулюючи трансформаційні зміни та будуючи майбутнє Європи», – підкреслив Радник Посольства Японії в Україні Котаро Танака.
Директор Департаменту запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики Міністерства Богдан Семененко зазначив, що JCM є важливим інструментом для досягнення стратегічної мети України – вуглецевої нейтральності до 2050 року:
«Для нас пріоритет – зробити можливим використання таких інструментів в Україні, це дозволить залучати японські технології та інвестиції».
На заході учасники ознайомилися з аналітичним звітом про програми фінансування JCM, який містить детальний огляд доступних інструментів, переваг для бізнесу та успішних прикладів реалізації проєктів в інших країнах.
«JCM відіграє ключову роль у передачі передових низьковуглецевих технологій ключовим партнерам, таким як Україна, відкриваючи доступ до фінансових ресурсів та підтримуючи сталий розвиток», – зазначила керівниця проєкту «Capacities for Climate Action» (C4CA/УКО, GIZ) Юлія Джессон.
Захід організовано за підтримки проєкту «Потенціал для кліматичних дій» (C4CA), що впроваджується GIZ у рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ) за замовленням Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) та співфінансується Європейським Союзом.
Більше новин читайте на GreenPost.