
Звичайні кажани породи вечірниця дозірна були виявлені на балконі однієї з львівських багатоповерхівок: зимувати на балконі зібралися 1700 кажанів.
Як повідомляє ІА Syla.news, кажанів виявили господарі квартири близько тижня тому. Коли господарі зрозуміли, що кажани окупували їхній балкон надовго, то звернулися до служби з надзвичайних ситуацій. А ті, в свою чергу, до фахівців.
За словами старшого наукового співробітнику Інституту екології Карпат Андрія-Тараса Башти, ще 20 років тому кажани залишалися зимувати у південних районах Румунії та Болгарії, а тепер вони поширені і в Україні.
«Кажани цієї породи живуть
у львівських будинках. Зимують на горищах, в шпарах між будинками або під
підвіконнями, зазвичай вкладаються на зимівлю групами в 10, 20 або 30
особин» – каже Башта.
Науковець говорить, що бачив скупчення до ста, двісті
чи триста кажанів, але ніколи не зустрічав в одному місці 1700 летючих
миш.
«Перші кажани залетіли на
цей балкон близько тижня тому. Господарі боялися вийти на балкон і сподівалися,
що кажани самі полетять. А вийшло, що перша пара привабила інших. І вже за
тиждень їх назбиралося рекордна кількість», – розповів Андрій-Тарас
Башта.
«Це звичайний балкон багатоповерхівки. Там є якісь полички, тумбочки, мішки з картоплею. І кажани були скрізь – в тумбочках, під тумбочками, між мішками. Скрізь-скрізь. Займалися тим, чим займаються кажани в цей час – парувалися. У них якраз сезон парування, – пояснив фахівець з кажанів. При цьому кажани не сиділи тихенько. Вони активно «спілкувалися» між собою так, що їхній вереск було чути за квартал від цього будинку», - говорить науковець.
Кажанів поскладали у
коробки, винесли до найближчого парку та випустили шукати собі інше
місце для зимівлі.
«Ми також обстежили інші балкони цього будинку. Мене здивувало, що це величезна багатоповерхівка, а вони всі скупчилися на одному балконі. Проте, думаю, вони живуть також на горищі в цьому будинку. І можуть повернутися сюди. Не на цей балкон, бо господарі його вже зачинили. Але на інші – точно», – вважає Андрій-Тарас Башта.
Він також попередив, що зазначені кажани - кусючі. Тому радить не намагатися їх виселяти самотужки, а викликати фахівців.







