У Києві багатоповерхівки опалюють дровами, а каналізацію спускають у Дніпро (відео)
А столична влада відмовляється виконувати рішення суду та підключати житловий комплекс до комунікацій
У Києві 20-поверхові будинки опалюють дровами. І це не передові енергоощадні технології, просто іншого варіанту у жителів немає. Повідомляє "ТСН".
Два дров'яні котли опалюють житловий комплекс, в якому 20 поверхів. висотки під двадцять поверхів. Щоби у квартирах було тепло — у котлах за тиждень спалюють фуру лісу.
Пані Світлана демонструє платіжку, у скільки їй обходиться тутешнє проживання.
"За 30 кв. м я плачу 2300 в місяць, це ще опалення не було", - обурюється жінка.
Гроші мешканці сплачують не ЖЕКу, а приватній компанії. Бо іншого виходу немає.
Цей комплекс пов'язують з забудовником-втікачем Войцеховським. Об'єкт не добудував, гроші вивів і втік — скаржаться жителі. За документами люди досі живуть не у квартирах, а на будівельному майданчику. Окремі секції хоч добудовані й заселені, але так і не підключені до міських комунікацій. Тут усе тимчасове — опалення дровами, електроенергія від сусідньої установи Академії наук, а каналізація йде напряму у річку Дніпро.
"Суд зобов’язав КМДА організувати добудову наших житлових комплексів – це два будинки, без додаткових затрат з людей, які вже оплатили свої квартири", - говорить один з мешканців.
У столичному управлінні ЖКГ судове рішення бачили, але виконувати його не планують.
"У рішенні апеляційного суду написано — організувати добудову. Будинки добудовані. Зараз треба зробити підключення. Підключення — це не добудова. Підключення має зробити забудовник", - зазначають там.
А якщо ж забудовника немає, то люди повинні самі найняти когось іншого, хто виконає ці роботи. Ну, звісно і заплатити за все. Мешканці проти цієї схеми, бо за житло вже все оплатили. Як вийти із цієї ситуації не знають і юристи.
Аби допомогти ошуканим інвесторам — в уряді створили міжвідомчу робочу групу. От її представники приїхали подивитися, як це — висотки опалювати дровами. Мешканців зігріли обіцянкою розробити спрощену систему введення в експлуатацію висоток, які покинули забудовники.
Нагадаємо, «Українську Венецію» отруїли хімікатами.