У Китаї чоловік ледь не помер після того, як вичавив прищик під губою — лікарі пояснюють, чому це може статися з кожним

3 хв на прочитання12 Лютого 2024, 15:41
«Трикутник смерті». Зображення згенероване ШІ

Що слід знати про «трикутник смерті».

У Китаї чоловік ледь не помер від важкої інфекції після того, як вичавив прищик під губою. Пан Чен із провінції Цзянсу на сході Китаю боровся за своє життя у відділенні інтенсивної терапії протягом місяця, перш ніж його стан стабілізувався. У нього піднялася температура і набряк рот після того, як він видавив прищ на підборідді. У пацієнта діагностували подвійну пневмонію, яка інфікувала обидві легені. Про це розповідає Daily Mail із посиланням на місцеві засоби масової інформації.

«У нього був прищ на підборідді. Я просила його не вичавлювати прищ, бо він уже робив це раніше. Хто б міг подумати, що цього разу все буде настільки серйозно», — розповіла журналістам його дружина пана Чена, пані Тянь.

Після обстеження лікарі виявили у чоловіка подвійну пневмонію — інфекцію, яка вразила обидві легені, що змусило їх терміново перевести пацієнта у відділення інтенсивної терапії.

Доктор Чжу, котрий лікував Чена, пояснив, що інфекція в пацієнта розвинулися після того, як він вичавив прищ на підборідді, що є частиною зони, відомої як «трикутник смерті».

Трикутник смерті простягається від кінчика носа до точки по обидва боки губ — приблизно там, де зазвичай з'являються ямочки.

Колупання шкіри в цій небезпечній зоні може мати серйозні наслідки для вашого здоров'я загалом, попереджає доктор Чжу.

«Перше, що потрібно робити — це не стискати її руками. Що ще важливіше, якщо шкіра навколо почервоніє, набрякне чи стане болючою, або у пацієнта підвищиться температура, рекомендується якнайшвидше звернутися по медичну допомогу», — каже медик.

Після місячного лікування у відділенні інтенсивної терапії стан Чена нарешті стабілізувався. Але чоловік залишається у відділенні інтенсивної терапії для подальшого спостереження.

Джеремі Брауер, клінічний професор дерматології в Медичному центрі Лангоне Університету Нью-Йорка, стверджує, що поява прища в межах небезпечного трикутника є приводом для тривоги через особливості кровопостачання в цій ділянці обличчя.

За словами експерта, вени, що проходять за очницями, ведуть назад до «кавернозного синусу», розташованого в головному мозку.

Він пояснює, що коли ми колупаємо прищі, бруд із наших рук і бактерії, що переносяться повітрям, можуть інфікувати відкриту рану, викликаючи серйозну інфекцію.

Вени за нашими очима утворюють тромби, які стримують інфекцію, що, своєю чергою, тисне на мозок, призводячи до часткового чи повного паралічу, а в деяких випадках навіть до смерті.

Якщо не лікувати інфекцію пазух носа, вона може призвести до повної втрати зору, абсцесів мозку та менінгіту.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: