У курортній Затоці Одеської області люди купаються у зеленій воді через розмноження синьо-зелених водоростей.
Раніше пресслужба Одеського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України повідомляла, що якість морської води за санітарно-мікробіологічними показниками біля пляжів курортної Затоки на Одещині не відповідає нормативним вимогам, тому в трьох рекреаційних зонах відпочивальникам не рекомендують купатися.
"При здійсненні лабораторних досліджень за станом якості морської води у визначених контрольних точках на 22-х пляжах Одеси та області, які мають офіційний статус, було відібрано 139 проб, з них 93 проби на санітарно-мікробіологічні показники та 46 – на санітарно-хімічні показники", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що не відповідали гігієнічним вимогам 3 проби морської води за санітарно-мікробіологічними показниками (смт Затока Білгород-Дністровського району - прибережна зона району «Центральний», прибережна зона району «Сонячний», прибережна зона район «Лиманський»).
Також на усіх муніципальних пляжах Києва з 17 липня заборонили купатися. Про це повідомляє КП "Плесо".
Відповідний статус встановлюється з профілактичною метою.
"За умови тривалої аномальної спеки у водних об’єктах відбувається активне «цвітіння» води – розмноження синьо-зелених водоростей, які споживають з води кисень і виділяють токсичні речовини. Як наслідок, відбувається зниження концентрації розчиненого кисню у воді, що є передумовою для замору риби. За таких обставин санітарна якість води суттєво погіршується", - додали у КП "Плесо".
Нагадаємо, що найбрудніша вода на пляжах — у Миколаєві, Маріуполі, Запоріжжі та Києві.