У Кенії через сильну повінь загинуло майже 200 людей
Через сильні зливи у Кенії загинуло майже 200 людей, ще 100 тисяч осіб були змушені залишити свої будинки
На західні регіони Кенії обрушилися найпотужніші зливи. В результаті викликаних ними повеней і зсувів загинуло близько 200 осіб, понад сто тисяч людей були змушені покинути свої будинки і шукати безпечні місця, щоб перечекати стихію природи.
Як повідомляє іnform-ua. з посиланням на видання Al Jazeera, уряд країни в екстреному порядку проводить евакуацію людей, що живуть в районі лиха.
Евакуація
"Зливи обрушилися на африканську країну три тижні тому. Вчора, 6 травня, випала максимальна кількість опадів. Потоки води підтопили дамби, викликали зсуви, розлив річки Нзоя і зруйнували ряд будинків і об'єктів місцевої інфраструктури", - ідеться у повідомленні.
За прогнозами синоптиків, дощі в регіоні триватимуть не менше кількох тижнів. Люди поспіхом збирають свої пожитки і залишають затоплені будинки на човнах, мотоциклах і автобусах, наданих владою.
Переміщеним із зони лиха особам надають тимчасове житло і харчування. Крім цього, президент країни Ухуру Кеніата дав завдання Міністерству охорони здоров'я Кенії забезпечити всіх людей, що потрапили в скрутне становище засобами захисту і антисептиками.
Вода може прорвати греблі
Складна ситуація через повені склалася і в енергетичній галузі країни. За словами міністра енергетики Чарльза Кетерал, рівень води в двох великих греблях Кенії досяг максимального рівня. У будь-який момент їх може прорвати. Тоді приблизно 10% жителів Кенії залишаться без електроенергії.
Крім цього, вода, вирвавшись "з полону" може затопити ще більші території. Саме тому жителям населених пунктів, розташованих недалеко від греблі, також рекомендовано терміново евакуюватися.
Наслідки повені можуть бути катастрофічними
Через повені в країні знищено близько чотирьох тисяч гектарів рисових плантацій. Проливні зливи і зсуви можуть також призвести до нестачі питної води: майже повністю знищено мережу водоканалів. Ряд трубопроводів розірвані і забиті брудом.
Ситуація в країні максимально напружена, люди налякані коронавірусом, природною стихією і можливим голодом в майбутньому.
Нагадаємо, за прогнозами вчених на 2020 рік, на світ чекають потоп, посуха й голод. Метеорологи говорять також про те, що природні катаклізми загрожують голодом бідним країнам і серйозними проблемами Європі та США.