У Хаджибейському лимані зафіксовано масове розмноження дрібних планктонних організмів, які є цінним харчовим ресурсом для риб. Про це повідомили в Держагентстві меліорації та рибного господарства України. Експедиція Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії була організована з метою збору проб води та оцінки екологічного стану лиману.
На момент дослідження температура води становила 4,5°С, солоність – 6,4-6,6 проміле, рівень pH – 8,05, насичення киснем – 8 мг/л. У пониззі лиману зафіксовано значне зростання чисельності макрозообентосу – організмів розміром понад 2 мм, які мешкають на дні та у товщі води.
Зимові умови 2025 року сприяли активному розвитку зоопланктону. Серед виявлених організмів – веслоногі ракоподібні Cyclopoida, гіллястовусі ракоподібні Daphnia та личинки хірономід. Всі ці організми є важливою кормовою базою для риб, що мешкають у лимані.
Зростання біомаси зоопланктону може позитивно вплинути на популяцію риб у водоймі. Однак екологи продовжать моніторинг, щоб оцінити довгострокові зміни в екосистемі.
Більше новин читайте на GreenPost.