Науковець-зоолог Сергій Гащак вже 30 років досліджує фауну Чорнобильської зони. Він поставив на території Зони спеціальні пристрої - фотопастки, які фіксують життя тварин у їхньому природному середовищі.
Як передає bbc.com, уперше за останні 100 років на території заповідника навіть з'явилися ведмеді. За словами науковця, ці тварини мігрують поки що з Білоруської території і їх не багато.
"Відмідь ще не є постійним мешканцем Чорнобильської зони, але його можна зустріти практично по всій території. Ми не знаємо, скільки їх тут і чи вони розмножуються. Але це початок, бо ведмедів тут не було понад 100 років", - зауважив у відео Сергій Гащак.
На думку Гащака, вплив аварії на фауну Зони був радше позитивний. Дослідник вважає, що людина залишила цю територію, і тварини отримали змогу полювати й розмножуватись в умовах дикої природи, не боячись потрапити на забій.
Дослідник також зауважив, що мутантів, тварин з трьома головами чи іншими відхиленнями від норми, він не бачив. Всі звірі виглядають абсолютно нормально.
Відомо, на Львівщині фіксують нашестя отруйних змій.