Догори
Дати відгук

На Львівщині нашестя отруєних змій (відео)

А протиотрути в лікарнях обмаль

2 хв на прочитання22 Серпня 2020, 07:40
Поділитись:

На Львівщині через укус гадюки в реанімацію потрапила жителька одного з карпатських районів. Жінку в руку вкусила гадюка. В області це вже 23 випадок від початку сезону. Про це розповідають "Подробности".

"Ось так знизу, між двома пальцями", - говорить потерпіла Слава Куцериб.

Зараз жінка у хірургічному відділенні. Її життю вже нічого не загрожує. Жінці пощастило, кажуть медики. Їй одразу вкололи сироватку проти карпатської гадюки. 

Два роки тому, кілька ампул медзаклад закупив власним коштом. Та протиотруту колють не всім — лише найважчим пацієнтам.

Одна ампула препарату коштує майже дві тисячі гривень. У лікарні їх залишилося тільки дві. А пацієнтів за рік з укусами плазунів сюди потрапляє більше десятка. Цього року з державного фонду ні грошей, ні сироваток медики не отримали.

Грошей на протиотруту немає, а гадюк значно побільшало, розповідають місцеві жителі. Кажуть, отруйних плазунів часто зустрічають просто у себе на порозі.

Побільшало гадюк, бо чагарники майже не скошують та й сміття розкидано всюди. А гадюки ж полюбляють відпочивати в кущах і полювати на мишей у непотребі.

Роман Васурчак, інженер охорони захисту лісу ДП "Старосамбірське лісомисливського господарства", радить одягати цупке високе взуття, яке плазун не зможе прокусити. Якщо ж усе-таки вберегтися не вдалося — і гадюка вкусила, медики радять негайно викликати швидку. І в жодному разі не розрізати рану та не намагатися самостійно знешкодити отруту.   

 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що на Прикарпатті теж нашестя гадюк (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.