Догори
Дати відгук

У Берліні сміттєві баки говорять перехожим «спасибі»

2 хв на прочитання29 Лютого 2020, 14:54
Поділитись:
29.02.2020

Влада столиці Німеччини експериментує зі сміттєвими баками нового покоління. Вони вміщають втричі більше відходів, передають дані про свою завантаженість і говорять перехожим «спасибі».

Як пише DW, експеримент розрахований на один рік. За цей час планують протестувати контейнери в різні пори року і зрозуміти, як часто вони використовуються і як їх сприймає населення.

Працює такий бак від сонячних батарей. У самому центрі Берліна встановлено півтора десятки таких машин. Усередині контейнера стоїть стандартне відро для сміття місткістю 120л. Але завдяки пресу об’єм сміття зменшується вп’ятеро.

DW

У багатолюдних громадських місцях — де багато туристів — стандартні урни швидко переповнюються, і нерідко їх доводиться спустошувати тричі на день. А нові контейнери можна розвантажувати раз на день, а то й раз на два дні.

Датчики усередині контейнера стежать за його завантаженням. Щойно контейнер заповнюється на 2/3, на панелі спалахує жовте світло, а коли відро для сміття заповнене на 90%, спалахує червоний, і контейнер подає сигнал у диспетчерську.

На вимогу поліції сміттєві контейнери можуть бути заблоковані. Наприклад, на час проведення великих масових заходів і державних візитів. Служби безпеки хочуть бути упевнені, що в сміттєвих баках не можна розмістити вибухові пристрої.

GreenPost писав, що у кількох канадських та американських аеропортах і торгових центрах з’явились сміттєві баки, обладнані штучним інтелектом. Він призначений для правильного сортування сміття по відсікам.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.