Догори
Дати відгук

У 2050 році пенсіонери становитимуть чверть населення України — демограф

Хоча вже й зараз Україна належить до тридцяти найстаріших держав світу.

2 хв на прочитання13 Липня 2021, 20:03
Фото: Віктор Крук Фото: Віктор Крук
Поділитись:

Завідувачка відділу досліджень демографічних процесів і демографічної політики Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Ірина Курило розповіла GreenPost про те, чому Україна опинилася в світовому тренді старіння населення.

Демограф пояснює, що наразі (як це було і на межі 1990 та 2000 рр.) Україна має найнижчий в Європі рівень народжуваності: сумарний рівень народжуваності в Україні 1,2 дитини, в середньому за країнами ЄС — 1,56 дитини. Що ще більш показово, України критично відстає від розвинутих європейських країн за тривалістю життя: українські жінки живуть у середньому на 6 років, а чоловіки на 11 років менше, ніж мешканці ЄС. Головним чинником таких відмінностей є висока передчасна смертність: в Україні її рівень, приміром, більш ніж утричі перевищує такий у Швеції.

Україна також належить до тридцяти найстаріших держав світу, що зумовлює як невідворотність масштабної депопуляції на осяжну перспективу, так і гостроту соціально-економічних викликів прогресуючого старіння населення. (За прогнозами Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України у 2030 р. питома вага осіб у віці 65 років і старше досягне 20%, а після 2050 р. становитиме чверть населення країни.) Поглибленню вікових диспропорцій в демографічно старому населенні України сприяє і міграційний відтік молоді й осіб середнього працездатного віку в розвинуті країни. Відсутність для широких мас економічно активного населення можливостей забезпечити матеріальну основу високої якості життя засвідчує значна поширеність зовнішніх трудових міграцій: Україна на сьогодні залишається однією з найбільших європейських країн-постачальників робочої сили, а також і навчальних мігрантів.

Також ми розповідали, що життя в українців коротше, ніж загалом у світі — демографи.

Окрім того, українцям пропонують порахувати, скільки вони проживуть створили калькулятор.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.