Догори
Дати відгук

Тварини дивно відреагували на затемнення — науковці

Койоти дзявкають, сови ухають, а горили йдуть спати — сонячне затемнення в понеділок змусило тварин відреагувати на нього у дивний спосіб.

2 хв на прочитання11 Квітня 2024, 15:26
Рожеві фламінго пересуваються по своєму вольєру в зоопарку Форт-Ворта під час сонячного затемнення. Фото: AP Рожеві фламінго пересуваються по своєму вольєру в зоопарку Форт-Ворта під час сонячного затемнення. Фото: AP
Поділитись:

Хоча люди по всій Північній Америці відреагували на повне сонячне затемнення в понеділок у найрізноманітніший спосіб, люди були не єдиним видом, який демонстрував незвичну поведінку під час цього рідкісного небесного явища. Про це розповідають Sky News.

Команда з 40 осіб у зоопарку Форт-Ворт у Техасі спостерігала за тим, як їхні тварини реагували на затемнення сонця посеред дня.

«Наш загін горил піднявся і попрямував до дверей, ніби настав час лягати спати. Дві наші зграї фламінго підійшли набагато ближче одне до одного. Вони почали набагато більше вокалізувати, а один із них навіть почав марширувати, що є груповою поведінкою, яка об'єднує їх», — розповів доктор Джон Гріффієн, який очолював команду.

На болоті в Неваді дослідники почули, як койоти почали тявкати, а сич почав ухати і літати навколо.

Кім Росвал, біолог з Індіани, який вивчав життя на болоті, назвав цей досвід «неймовірним».

Хоча затемнення відбувається кожні 18 місяців, дуже мало відомо про те, як тварини на них реагують.

Наявні дослідження показують, що тварини поводяться дуже дивно.

Під час затемнення в Мексиці в 1991 році вчені спостерігали, як колоніальні павуки, що плели кулі, розірвали свої павутини під час найтемнішої частини затемнення. Щойно сонце повернулося, павуки відновили свої павутини.

В Арізоні науковці, які збирали цикад, помітили, що вони перестали співати, коли сонце було закрите на 50 %. Знадобилося 40 хвилин, аби вони знову почали шуміти.

А жирафи, бабуїни, горили і левкоїди демонструють тривожну поведінку під час затемнень, як повідомляється в блискучому дослідженні «Повне затемнення зоопарку», де дослідники зафіксували, як тварини зоопарку Рівербенкс у Південній Кароліні відреагували на затемнення в 2017 році.

Жирафи почали «координовано погойдуватися», а бабуїни збилися в купки, хоча зазвичай розбиваються на невеликі групи.

Лорикети, яскраві представники родини папугових, почали «скоординоване розгойдування», зашуміли, а потім настала «спільна тиша».

Насправді, 75% тварин зоопарку відреагували на затемнення.

Але реакція тварин на сонячне затемнення є відносно невивченою.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost