Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Агро
  • Цифровізація послуг у сфері фітосанітарії: Уряд ухвалив відповідну постанову

Цифровізація послуг у сфері фітосанітарії: Уряд ухвалив відповідну постанову

Постанова набирає чинності через 3 місяці з дня її опублікування.

1 хв на прочитання05 Листопада 2024, 15:37
Цифровізація послуг у сфері фітосанітарії Цифровізація послуг у сфері фітосанітарії
Поділитись:

Виконано важливу умову приєднання України до міжнародної системи електронного обігу фітосанітарних сертифікатів The HUB і впровадження системи ePhyto - Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 25.10.2024 № 1229 Про внесення змін до Порядку проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів), нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об’єктів регулювання, оформлення сертифікатів, передбачених Законом України “Про карантин рослин”, контролю за проведенням огляду в частині відбору зразків та вибіркового контролю за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів). Постанова набирає чинності через 3 місяці з дня її опублікування.

«Ми брали активну участь у підготовці проєкту зазначеної постанови, адже це зона відповідальності Держпродспоживслужби. Діджиталізація національної системи фітосанітарної сертифікації при імпорті та експорті сільськогосподарської продукції рослинного походження не тільки вирішить низку актуальних питань для українських експортерів і системи державного контролю в сфері фітосанітарії в цілому, але й відкриє нові можливості для національних виробників,» - зазначив Вадим Чайковський, заступник Голови Держпродспоживслужби – Головний державний фітосанітарний інспектор України.

Впровадження системи системи ePhyto, що здійснюється Держпродспоживслужбою за участі міжнародних партнерів, вирішує низку нагальних питань, а саме:

  • унеможливлення підробки фітосанітарних сертифікатів;
  • спрощення процедур в міжнародній торгівлі;
  • підвищення прозорості під час обміну сертифікатами між країнами;
  • активізація диверсифікації українського експорту;
  • попередження несанкціонованого імпорту продукції рослинного походження.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.