Цікаві та неоднозначні відповіді новопризначеного міністра довкілля Абрамовського в ефірі радіо "НВ"

4 хв на прочитання02 Липня 2020, 16:41

1 липня новопризначений міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський дав своє перше радіоінтерв’ю після призначення на посаду. GreenPost проаналізував відповіді міністра в ефірі радіо «НВ» і пропонує вам дізнатися, наскільки слова Абрамовського розходяться з ділом.

ЦИТАТА № 1 АБРАМОВСЬКОГО ПРО ВІДСУТНІСТЬ КОРУПЦІЇ У ПРОЦЕСІ ВИДАННЯ ВИСНОВКІВ ОВД ТА СЕО:

«Хочу з радістю сказати, що у процедурах ОВД та СЕО у нас немає жодного закиду, що десь відбуваються якісь незаконні дії чиновників. Може не на 100 %, але переважно корупція в цій галузі подолана»

АНТИТЕЗА:

Вперше з моменту дії Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» правоохоронними органами складено протоколи про корупцію на чиновника Міністерства енергетики та захисту довкілля, яка протягом останніх місяців гальмувала видання документів для 34 українських підприємств. 22 травня 2020 року начальнику Управління оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки Марині Тіщенковій, вручено 34 протоколи про корупцію. Саме цей підрозділ відповідає за безперебійну роботу Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля та своєчасне видання документів і перебував у прямому підпорядкуванні тодішнього заступника, наразі вже міністра пана Абрамовського. Проте жодних змін не відбулось, чиновниця досі займає посаду, службове розслідування не проведено, тому про яке подолання корупції йдеться — наразі незрозуміло. Адже саме вчасної видачі висновків з оцінки впливу на довкілля не відбувалось з моменту каденції Абрамовського та ії підлеглої.

Загальна сума штрафів може становити від 115 600 до 231 200 тис. грн.

Для того щоб побороти корупцію, потрібно про неї знати та звертатись у відповідні органи. Юристи GreenPost перевірили: наразі від пана Абрамовського не надходило жодних заяв до відповідних органів стосовно відомих йому фактів корупції у вищезгаданому міністерстві.

ЦИТАТА № 2 АБРАМОВСЬКОГО ПРО НЕМОЖЛИВІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ:

«Ми купу разів зверталися до Верховної Ради, щоб в межах карантинних заходів обмежити проведення громадських слухань, залишивши процедуру. Не спотворюючи всю процедуру, відмовитися на цей час тільки від громадських обговорень. Зараз цей закон на підписі у Президента.

АНТИТЕЗА: Карантин розпочався наприкінці березня, а Мінекоенерго лише 5 травня — на 55 день карантину — повідомило про підготовку спільно із комітетом Верховної Ради України з екологічної політики та природокористування проекту змін до Закону, який стосується можливості проведення процедури оцінки впливу на довкілля під час карантину.

Наступного дня законопроект № 3438 про внесення змін до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) з’явився на сайті Верховної Ради України.

Він передбачає, що протягом дії карантину та протягом 30 днів після його завершення громадське обговорення планованої діяльності проводиться винятково у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у т. ч. в електронному вигляді).

А от громадські слухання, передбачені статтею 7 цього Закону, взагалі не проводяться та не призначаються на дати, які припадають на період дії карантину і вважаються такими, що не відбулися.

Щоправда, карантин уже добігав кінця, а «оперативно» та «вчасно» підготовлений Мінекоенерго законопроект ще й досі лежав на розгляді.

Тому про яку «купу разів» звернення міністерства до ВРУ йдеться у прямій мові міністра теж не зрозуміло, більше схоже на «розведення руками».

ЦИТАТА № 3 АБРАМОВСЬКОГО ПРО БІЗНЕС ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ТА ОВД:

«Бізнес розвивався, планував якусь активність і вона була заморожена саме тому, що він не міг нічого планувати, бо три місяці фактично висновки з ОВД не видавалися, тож усі нові планові діяльності заморожені».

АНТИТЕЗА: ЧИТАТИ АНТИТЕЗУ НА ЦИТАТУ № 1.

Власне міністерство і заблокувало роботу бізнесу під час карантину та всесвітньої економічної кризи, коли наповнення діри в бюджеті було питанням державної ваги, натомість великий бізнес простоював і не наповнював бюджет, що є злочином проти держави в такі нелегкі часи.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: