Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Новообраного міністра захисту довкілля та природних ресурсів назвали "котом у мішку"

Новообраного міністра захисту довкілля та природних ресурсів назвали "котом у мішку"

До цього часу був заступником міністра енергетики та захисту навколишнього середовища.

3 хв на прочитання19 Червня 2020, 11:51
Поділитись:

Народні депутати України проголосували за призначення  Романа Абрамовського на посаду міністра захисту довкілля та природних ресурсів України. Відповідне подання вніс до Верховної Ради України прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. За відповідне рішення проголосували 264 депутатів.

Під час обговорення кандидатури та питань до кандидата на посаду, народний депутат від фракції "Батьківщина" Сергій Власенко назвав Абрамовського "котом у мішку". Пояснюючи це тим, що кандидат у міністри прийшов у Парламент без відповідної програми дій і говорив "гаслами".

"Ви вийшли і три хвилини нам розказували гасла, десять разів використали слово реформа, жодної програми не надали. Ви, при всій повазі до вас, черговий "кіт у мішку", якого нам пропонують без програми, без бачення, без нічого. При цьому ви говорите - оберіть мене зараз, а програму я вам дам пізніше", - заявив Власенко. 

При цьому Власенко зауважив, що Абрамовський пообіцяв надати програму міністерства на основі Програми Уряду, яка, як акцентував депутат, не була підтримана вчора, 18 червня, у Верховній Раді.

Роман Абрамовський у 2015 році кілька місяців був заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. У 2019 став заступником міністра енергетики та захисту навколишнього середовища.

Наразі  Абрамовський відповідає на найвищому рівні за організацію роботи та підготовку, погодження, затвердження та видачу документації щодо  оцінки впливу на довкілля  та оцінки транскордонного впливу на довкілля. Саме Абрамовський ухвалював остаточне рішення ставити чи не ставити підписи на документах за попереднім візуванням своєї підлеглої, якій вручено 34 протоколи про корупцію.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення про створення окремого Міністерства захисту довкілля, а урядовий портал вже  офіційно опублікував постанову про поділ Мінекоенерго

На початку червня стало відомо, що парламентський комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав кандидатуру Романа Абрамовського для призначення на посаду голови Мінекології.

GreenPost інформував, що у монобільшості виникли запитання до кандидатури Романа Абрамовського, і тому Рада не розглядала його призначення. ЗМІ та окремі депутати називають кілька причин такого несподіваного рішення, але головна – претензії до декларації кандидата на посаду міністра та задекларовані ним надприбутки.

З оприлюдненої  в Реєстрі декларацій щорічної декларації Абрамовського очевидно, що чиновник -  досить забезпечена людина. А кожна наступна декларація кандидата на посаду міністра довкілля  - «заможніша» за попередню.

Наприклад, останні зміни показують, що заступник міністра дивним чином «забув» раніше задекларувати земельну ділянку, більше мільйона гривень спадщини, витрати в 3,8 млн грн на купівлю часток в підприємстві, а також не визначився, скільки грошей позичив у фізичної особи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.