За останні два дні Росія здійснила дві невдалі спроби продемонструвати світові свою міць.
Першою було провалене випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети «Сармат» перед роковинами вторгнення в Україну. Пуск проводився під час візиту президента США Джо Байдена до Києва. Про це повідомив канал CNN.
Російська влада заздалегідь повідомила США про випробування ракети, проте пізніше не повідомила про їхній успіх.
«Спочатку вирішили налякати дідуся Байдена випробуваннями найновішої ракети «Сармат», яка весь світ на потерть, Америку на ядерний попіл. Приурочивши запуск його візиту до Польщі. Ну і, звичайно, до Києва, який вони самі ж, ха-ха, дозволили. Ракета нікуди не полетіла, вкотре показавши, що не вмієш робити цвяхи, не берись і за ракети», — іронізує головний редактор сайту «Кримінальні новини Ізраїлю» Сергій Ауслендер.
Другою спробою «побрязкати зброєю» стало одноголосне ухвалення Держдумою РФ закону про призупинення участі Росії в Договорі зі скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-ІІІ).
«Тепер про випробування «Сармата» можна нікого не повідомляти. І ніхто вже не дізнається про твої фейли», — коментують ситуацію у «Протестній Росії».
Проте Ауслендер нагадує, що цей договір насправді не виконувався — адже головним інструментом його виконання були взаємні перевірки, які не проводилися вже майже три роки. Але найголовніше — у договорі немає пункту про його «припинення». Отже, жодної юридичної сили це рішення не має.
«Це як призупинити вагітність. СНО або виконується, або не виконується». […] Коротше, як у тому анекдоті: «Є у них свято Великого жовтня, вони його в листопаді святкують» — і отак у них усе», — підкреслює Ауслендер.
Одночасно в Міноборони РФ заявили, що Росія, незважаючи на призупинення участі в договорі СНО, дотримуватиметься обмежень щодо кількості носіїв ядерних боєзарядів, продовжиться обмін сповіщень.
«А навіщо призупиняли?» — запитує «НЕХТА».