Догори
Дати відгук

«Це пекло на землі» - волонтерка розповіла про жахливі умови в коронавірусних лікарнях

Страждають не лише пацієнти, але й медпрацівники на чолі з головними лікарями

2 хв на прочитання20 Листопада 2020, 00:37
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

В українських лікарнях, де лікуються хворі на коронавірус українці, не вистачає медсестер для того, аби робити крапельниці, а проводка для кисневих концентраторів проведена на швидку руку й може спалахнути будь-якої миті. Про це в ефірі політичного ток-шоу “Право на владу” розповіла волонтерка Леся Литвинова.

Литвинова звернула увагу на те, що кисневі концентратори в лікарнях загрожують багатьма проблемами. По-перше, навантаження не витримує медична проводка. По-друге, концентратори постійно потрібно обробляти й замінювати фільтри. А на це в реальності не вистачає робочих рук. 

Аби зробити розводку кисню в стаціонарах, головні лікарі йдуть на великий ризики замовляють роботи по проведенню комунікацій без дозвільних документів, бо бюрократична тяганина може вартувати життя тяжким пацієнтам.

Не в кращих умовах перебувають і сам лікарі. Медичний експерт Дитячого фонду ООН в Україні Катерина Булавінова розповіла, що після зміни в ковідних відділеннях медики навіть не мають змоги прийняти душ й подекуди змушені чи не в робочому одязі заходити в громадській транспорт та їхати додому. Також за її словами в лікарнях не вистачає медсестер. Вони або звільняються через нестерпні умови праці, або завантажені непотрібною роботою, як от заповнення внутрішньолікарняних документів. Також деякі лікарі призначають своїм  пацієнтам зайві процедури, як от постійні вливання антибіотиків під час коронавірусної хвороби. Людині від цього краще не стає, а медсестра марнує свій час, замість того, щоб вчасно перевертати хворого в ліжку й таким чином полегшувати йому дихання. 

Попри жахливі умови в українських лікарнях, деякі пацієнти готові віддати все, щоб туди потрапити. Леся Литвинова розповіла історію жінки, яка написала їй ввечері 19 листопада. Її мама пенсіонерка захворіла на коронавірус ще 6 листопада. Досі чекає на місце у лікарні. За словами доньки, у пенсіонерки астма, важко дихати й рівень кисню в крові 70. Лікар сказав десь знаходити кисневий концентратор й дихати. Жінка проживає в Білій Церкві й уже згодна шпиталізувати матір в стаціонар Тетієва, але місць немає й там. 

Як ми писали раніше, в Кривому Розі відмовилися шпиталізувати жінку з COVID, яка задихалася. Відмовили у лікуванні також бабусі із Запоріжжя. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.