- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медреформа
- Це є тоталітарна біополітика — директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства про систему охорони здоров'я
Це є тоталітарна біополітика — директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства про систему охорони здоров'я
Постковідний світ замінив право на здоров’я на обов’язок бути здоровим.
Під час виступу на організованому ГО «Українська Медична Експертна Спільнота (УМЕС)» круглому столі «Указ Президента до рішення РНБО щодо стану медицини — шанс на відродження?», директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик пояснив, що на українську ситуацію в царині охорони здоров’я впливає глобальний контекст.
Він пропонує альтернативу тоталітарній біополітиці.
«У ситуації, коли кібернетизація медицини вступила в симбіоз із «надзвичайною державою» з її мономодельністю та стандартизацією пацієнта, потрібно вийти за межі традиційних уявлень про охорону здоров’я», — вважає Віталій Кулик.
На його думку, таким виходом має стати мережа екосистем турботи про здоров’я, заснованих на компетенціях лікаря та пацієнта, «об’єднаних принципами співпраці, а не продажу послуги». Ідеться про перехід від захисту здоров’я як складової трудових ресурсів до турботи про здоров’я як політики, спрямованої на профілактику та запобігання хвороб.
«Здоров’я – це вмістилище благ. Інколи їх неможливо монетизувати, але цінність свою вони від цього не втрачають», — підкреслив Віталій Кулик.
Також ми розповідали, що примусова вакцинація проти COVID-19 суперечить чинному законодавству — МОЗ.