Догори
Дати відгук

Три причини чому українські АЗС й надалі підніматимуть ціни на бензин

Для трейдерів пальне подорожчало на 12% за останній місяць.

1 хв на прочитання09 Серпня 2020, 11:23
Поділитись:

Як повідомляє  tsn.ua,  потенціал для подорожчання ще залишився, тому АЗС продовжать піднімати цінники в серпні. Зазначається, що головним чинником є падіння гривні. Щодо долара і євро національна валюта втратила 1-1,5 грн.

"Річ у тім, що українські імпортери купують пальне за валюту. Під час ввезення нафтопродуктів держава нараховує податки в євро і перераховує за курсом Нацбанку. Після цього, отриманий дохід у гривнях, оператори конвертують в євро, щоб закупити нову партію нафтопродуктів. Коли національна валюта падає, то наступна закупівля нафтопродуктів обходиться для АЗС дорожче, тому вони піднімають ціни", - ідеться у повідомленні.

Друга причина – подорожчання нафтопродуктів на межі (в країнах, з яких українські імпортери купують бензин і дизпаливо). Для трейдерів пальне подорожчало на 12% за останній місяць.

Третьою причиною э зростання попиту. В Україні споживання пального зросло завдяки аграрному сектору та через внутрішній туризм – українці почали більше подорожувати країною після ослаблення карантину.

Щодо підняття цін на автогаз, то це зумовлено лише курсом національної валюти. 

Нагадаємо, ціна на закордонний газ підскочила на 60%. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.