Не всі ліки, що продаються в аптеці, варто купувати та приймати. Деякі препарати можна пити лише під контролем лікаря, інші неефективні або недостатньо вивчені, щоби вважатися безпечними. Про це розповідає Телеграм-канал Medical Alliance.
Активоване вугілля при харчовому отруєнні. Найчастіше пити активоване вугілля безглуздо. Воно не зв'язує жодних бактерій. Фізично зв'язати може лише прості неорганічні речовини — і його треба пити не таблетками, а вливати через зонд величезними кількостями за умов реанімації.
Вугілля може утруднити діагноз, якщо в людини не отруєння, а кровотеча з виразки шлунка. Ендоскопісту, який загляне в шлунок і зупинятиме кровотечу, доведеться дуже важко, тому що там все буде забито активованим вугіллям.
Валокордин, Корвалол та Валідол від серця. Валокордин та Корвалол мають до серця лише лінгвістичне відношення. Сor у перекладі з латини означає «серце». Насправді там немає жодного компонента, який міг би стосуватися лікування хвороб серця.
До складу цих препаратів входить валеріана та м'ята, а також старий та небезпечний транквілізатор — фенобарбітал. При тривалому прийомі він викликає залежність і може призвести до запаморочення, слабкості, розладу сну, агресії. У багатьох країнах препарати із фенобарбіталом заборонено відпускати без рецепта.
Що стосується «Валідолу», то це просто цукерка «Холодок» із високим умістом ментолу. Ще в минулому столітті лікарів навчали: «Якщо пацієнтові допомагає Валідол, проблема явно не в серці».
Ноотропи для покращення роботи мозку. За сучасними науковими даними, більшість ноотропів і нейропротекторів неефективна проти хвороб, яких їх призначають. Про це говорить лікар-невролог Павло Бранд.
«Деякі ноотропи в США вважають просто біологічно активними добавками. Низка ноотропів працює, але поки що до кінця не відомо як, а також наскільки вони безпечні. Наприклад, Фенібут не схвалений для клінічного застосування в США та деяких країнах Європи, бо має неприємні побічні ефекти. Тобто зараз ноотропи — це такі препарати, які або негативно впливають на організм, або не надають жодного. Заради справедливості, вони можуть допомагати за рахунок ефекту плацебо», — вважає невролог.
Ми вже писали про корвалол, який заборонено до застосування у США та Європі: чому цей препарат такий популярний і… шкідливий.
Також ми розповідали, які ліки тепер можна купити без рецепту: роз’яснення лікаря.
Тим часом викиньте це зі своєї аптечки, щоб не було біди: радить сімейний лікар.