Три чинники, які визначать хід російсько-української війни цієї зими

2 хв на прочитання31 Грудня 2022, 12:23

Якщо холоди допоможуть Україні на полі бою, то життя цивільних вони ускладнять через бомбардування РФ інфраструктури.

The Wall Street Journal ділиться прогнозом на перебіг війни в Україні. На думку видання, наступні кілька місяців дадуть вирішальні підказки про те, чи російські війська зможуть зупинити або навіть розвернути динаміку, набрану українськими військами на полі бою.

До найважливіших факторів, які вплинуть на траєкторію війни у перші місяці 2023 року, видання відносить такі:

1) Погода. В Україні сльота: температура опускається нижче нуля, але така температура не зберігається досить довго, щоб земля замерзла. Це ускладнює пересування техніки, тому темп конфлікту сповільнився. Коли (і якщо) земля змерзне, конфлікт, імовірно, розгориться. Швидше за все, це допоможе українським військам, які завдяки Заходу мають сучасне екіпірування для холодної погоди і які більш мотивовані, ніж російські. Однак для сил, що наступають, тверда земля також ускладнить завдання рити окопи і захистити нещодавно завойовані позиції. І якщо холоди допоможуть Україні на полі бою, то життя українських громадян вони ускладнять через бомбардування Росією інфраструктури. Проте російський шлях до перемоги через підрив морального духу українського населення навряд чи спрацює, сподіваються американські автори.

2) Бахмут. Російські зусилля щодо його захоплення набули психологічного значення. Програш дозволить українським військам відступити на вищі, захищеніші позиції, але Москва в цьому випадку здобуде пропагандистську перемогу. Бахмут має політичне значення для трьох осіб у Москві: Володимира Путіна, Євгена Пригожина (для заяв про те, що він керує найкращими силами країни) та генерала Сергія Суровікіна (для виправдання виведення військ із Херсона). На сьогоднішній день більшість боїв за Бахмут відбувалася на відкритій місцевості на схід від міста. Якщо бої перейдуть у міські райони, то, найімовірніше, це зіграє на руку добре навченій українській піхоті, а не погано навченим бійцям «Вагнера» та російським резервістам.

3) Український наступ. Більшість військових аналітиків вважають, що після повернення восени значних ділянок території, які раніше утримували російські військові, Україна захоче продовжити наступ узимку і по можливості відтіснити російські війська ще далі назад. При цьому час для наступу не має значення: це може статися як узимку, якщо з'явиться можливість, так і навесні. Для наступу є два очевидні напрямки: міста Сватове та Кремінна у Луганській області (через важливу трасу Р-66), а також міста Мелітополь і Бердянськ у Запорізькій області (їх повернення дозволить перекрити ключові лінії постачання та комунікації між Росією та Кримом).

Нагадаємо також, «російська армія перемагає НАТО»: пропагандисти отримали методичку Кремля, як правильно підбивати підсумки року.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: