Літо – це сезон овочів, ягід та фруктів. Окрім цього, це ще й сезон сонця, адже воно дає нам енергію. Саме тому влітку не потрібно вживати багато важкої та жирної їжі. Насамперед необхідно наситити організм вітамінами, розвантажити його і дати йому вдосталь хорошої та якісної клітковини. Але і тут не все просто, бо є продукти, які можуть бути небезпечними.
Більшість дівчат сприймають фруктовий лід як більш корисну альтернативу пломбіру – і дуже помиляються. У кращому випадку таке морозиво – це фруктовий сік, змішаний з цукром і підсилювачами смаку, в гіршому – підфарбований і штучно ароматизований лід з підсолоджувачем.
Крім різкого стрибка рівня глюкози в крові такі ласощі провокують загострення апетиту і на здачу може викликати харчову алергію. Вже якщо балувати себе морозивом – то справжнім: на вершках, високої жирності і без сумнівних інгредієнтів в складі.
За даними Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, свіжа зелень та салатні листя часто стають причиною харчових отруєнь. У всьому винні бактерії, які активно розмножуються на зелених листочках, якщо не змити з них залишки землі і слиз равликів.
До слова, видалити всі забруднення дійсно складно: в домашніх умовах фахівці рекомендують спочатку замочувати зелень у великій кількості води, міняти її кілька разів, а потім буквально по листочку промивати під проточною водою.
Закуски з сирої яловичини і морепродуктів – хіти на літніх терасах ресторанів. Приємного освіжаючого смаку, легкості і елегантною подачі у тартара не відняти, але якщо подивитися правді в очі, їсти сире м’ясо і рибу на спеці можна тільки в тому випадку, якщо ви на 100% довіряєте корові, її господареві, постачальнику ресторану, шефповару і офіціантові, який мив (а може, й ні) руки перед тим, як взятися за вашу тарілку.
При температурі вище 5 ° С більшість хвороботворних бактерій відчувають себе прекрасно і швидко розмножуються, варто лише мінімально порушити санітарні правила. Якщо ви вагітні, ослаблені після хвороби і в принципі не можете похвалитися ідеальним травленням, з такими закусками однозначно доведеться почекати.
Смачний стиглий інжир виявився в списку небезпечних літніх продуктів через високий вміст цукру. Приблизно стільки ж міститься в порції печива, але якщо до випічки більшість з нас ставиться з обережністю, то сезонні ягоди і фрукти сприймаються як безумовно корисні. Вони і правда здатні прикрасити меню вітамінами, мінералами і антиоксидантами, але вимагають поміркованості.
Гарна ідея – поєднувати свіжий інжир з м’яким сиром: разом з білком фрукт буде засвоюватися довше і викликати менші коливання рівня глюкози в крові.
Гаряча солона кукурудза – класика на пляжі або в парку, встояти перед якою неможливо. Однак сіль і спекотний літній день – не найкращі партнери. Кукурудза легко стане причиною затримки рідини в організмі, набряків і додаткового навантаження на нирки. Більш здоровий вибір – їсти варену або смажену кукурудзу в салатах, де її смак відтіняється іншими овочами і травами.
Найпопулярніший на українських просторах шашлик прийнято готувати зі свинини. Але це м’ясо не випадково знаходиться під релігійною забороною в жарких країнах. Свиня вкрай нерозбірлива в своїх харчових пристрастях, через що її м’ясо часто містить паразитів. Вбити їх може тільки тривала термічна обробка. Цілком можливо, вугілля вашого мангала буде досить жарким, щоб прожарити м’ясо ідеально. Якщо ж шашлик залишиться сируватим, великий ризик харчового отруєння і зараження паразитами.
Друга проблема – готовий, вже замаринований шашлик, який можна купити в магазинах. Нерідко за допомогою оцтових маринадів і солі виробники прагнуть замаскувати м’ясо не першої свіжості.
На відміну від кавунів, які стимулюють травну систему, диня досить складно засвоюється і погано поєднується з іншими продуктами. Поклавши руку на серце, їсти її безпечно, але краще не змішувати диню ні з м’ясом, ні з іншими фруктами і ягодами, ні тим більше з молочними продуктами. Дієтологи взагалі рекомендують розглядати її як окремий прийом їжі і вичікувати мінімум 2 години між їжею, щоб порадувати себе.