Порушення мікрофлори кишківника — це ймовірність розвитку дисбактеріозу, ускладнення засвоєння корисних речовин і погіршення імунітету.
Втім, у легких випадках правильне харчування з часом може поновити мікрофлору та поліпшити самопочуття. Depo.ua розповідає про продукти, які є потужними пре- та пробіотиками.
Ферментовані продукти — чудові помічники для покращення мікробіому. Капуста не має містити цукру чи оцту, адже ці складові порушують процес ферментації і роблять такий продукт абсолютно «пустим». Вживайте якісну квашену капусту у помірній кількості (до 200 грамів — ред.) раз на день.
Зелень є гарним очисником кишківника та відновлює його мікрофлору. Тому під час вживання антибіотиків та після того варто збільшити кількість вживаної зелені. Наприклад, свіжа петрушка містить чимало мінералів та вітамінів і поновлює баланс хороших бактерій. Приблизна порція на день — до 50 грамів.
Домашній йогурт — ефективний пробіотик, який оновлює мікрофлору та поліпшує загальний стан організму. Достатньо вживати 100–200 мл домашнього йогурту без додатків на день.
Печені яблука багаті на корисний для кишківника пектин. Але важливо запікати їх зі шкіркою, не додавати до страви ані меду, ані цукру. Краще додати трохи кориці, яка стимулює роботу ШКТ і підвищує імунітет.
Ця ягода має дуже багато корисних речовин і покращує перистальтику кишківника. Плоди м'яко й ефективно очищають кишківник і відновлюють мікрофлору. Як і яблука, обліпиха містить пекитн — але найбільше його в незрілих плодах. З обліпихи варто робити чаї та вживати її пюре.
Нагадаємо, що вчені розповіли, якими видами спорту в якому віці варто займатися.