Догори
Дати відгук

То 2 чи 28? Скільки днів Covid-19 може жити на телефонах і грошах

2 хв на прочитання12 Жовтня 2020, 15:42
Поділитись:

Вірус Covid-19 може жити на поверхні телефону, чи на банкноті 28 днів. Це з'ясували дослідники з Національного наукового агентства Австралії (CSIRO), проте, згодні з ними далеко не всі, розповідає ВВС.

Інші експерти сумніваються, що віруси на поверхнях несуть реальну загрозу зараження. Найчастіше коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом при чханні, кашлі або розмові.

І, якшо і живе на поверхнях, то не більше 2 діб.

 

Проте, вчені CSIRO наполягають, що коронавірус набагато витриваліший, і при кімнатній температурі може жити на гладких поверхнях, таких як пластик, паперові банкноти і скляні екрани смартфонів до чотирьох тижнів. Звичайний вірус грипу, для порівняння, у таких же умовах виживає до 17 днів.

"З'ясувавши, як довго вірус насправді залишається життєздатним на поверхнях, ми можемо точніше прогнозувати й стримувати його поширення, і краще захистити населення", - зазначив виконавчий директор CSIRO доктор Ларрі Маршалл.

Однак колишній директор Центру з вивчення застуди Кардіффського університету, професор Рон Екклс розкритикував дослідження австралійців. На його переконання, припущення нібито вірус може жити на поверхні 28 днів, "вселяє в людей необґрунтований страх".

Він переконує, що свіжий слиз служить для вірусів ворожим середовищем, оскільки містить безліч білих клітин, що виробляють ферменти, які руйнують віруси. Також цей слиз може містити антитіла та інші елементи, які ці віруси нейтралізують.

Заодно вчені знайшли зв'язок між тенденцією SARS-Cov-2 краще зберігатися на сталевих поверхнях при низькій температурі й спалахами Covid-19 на м'ясних фабриках і в сховищах-холодильниках по всьому світу.

Дослідники CSIRO також підкреслюють, що на основі їхніх експериментів можна зробити висновок, що віруси здатні зберігатися на свіжих і заморожених харчових продуктах.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, де від коронавірусу не рятує навіть маска, а також наводили симптоми недуги, які не вважаються традиційними для коронавірусу, але можуть на нього вказувати.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.