Тепер офіційно: використання смартфонів не призводить до раку мозку — ВООЗ

2 хв на прочитання26 Квітня 2024, 21:46
Фото ілюстративне

Дані стосуються понад 250 000 осіб, багато з яких мали 15 + років регулярного користування мобільним телефоном.

Використання смартфонів не призводить до раку мозку. Про це свідчать результати масштабного дослідження, результати якого оприлюднено на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Дослідники з Міжнародного агентства з вивчення раку (МАВР) та партнери представили останні результати проекту «Когортне дослідження використання мобільних телефонів і здоров'я» (COSMOS), який вивчає потенційні довгострокові наслідки для здоров'я, пов'язані з використанням технологій бездротового зв'язку. Останні результати цього проспективного когортного дослідження вказують на те, що люди з найбільшою кількістю годин розмов по мобільному телефону не мають вищого ризику розвитку пухлини головного мозку порівняно з тими, хто мало користується мобільними телефонами.

Проект COSMOS включає дані, що стосуються більш ніж 250 000 користувачів мобільних телефонів, багато з яких мали 15 і більше років регулярного користування мобільним телефоном до того, як були включені в дослідження. Учасники відповідали на детальні запитання про використання мобільних телефонів, а потім протягом більш ніж 7 років їх відстежували за допомогою онкологічних реєстрів, аби зафіксувати будь-які нові діагнози пухлин головного мозку (гліома, менінгіома чи акустична неврома).

Виникнення пухлин головного мозку серед 10 % учасників, які мали найбільшу загальну кількість годин розмов по мобільному телефону протягом життя, не відрізнялося від виникнення пухлин серед учасників, які користувалися мобільними телефонами значно менше. Ці дані свідчать про те, що використання мобільного телефону не пов'язане з підвищеним ризиком розвитку цих пухлин.

COSMOS є спільним проектом Каролінського інституту (Швеція), Імперського коледжу Лондона (Великобританія; спільне керівництво), Данського інституту раку (Данія), Інституту наук з оцінки ризику Утрехтського університету (Нідерланди), Університету Тампере (Фінляндія) та Міжнародного агентства з вивчення раку (IARC).

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: