Догори
Дати відгук

Таїланд звинувачують у використанні примусової праці мавп для збирання кокосів — тварин б'ють і утримують у бруді

Деякі компанії відмовляються від закупівель кокосового молока з країни.

4 хв на прочитання18 Березня 2023, 20:17
Мавпу навчають збору кокосів на фермі у місті Сураттхані на півдні Таїланду
SOPA Images / Alamy / Vida Press Мавпу навчають збору кокосів на фермі у місті Сураттхані на півдні Таїланду SOPA Images / Alamy / Vida Press
Поділитись:

Німецький виробник наборів для приготування їжі HelloFresh оголосив, що перестане використовувати кокосове молоко з Таїланду. Таке рішення компанія ухвалила після нової доповіді організації «Люди за етичне поводження з тваринами» (PETA), в якій стверджується, що в Таїланді продовжують використовувати примусову працю мавп для збирання кокосів. Про це розповідає «Медуза» з посиланням на  The New York Times та The Guardian.

Прес-секретар HelloFresh Еббі Дреєр уточнила, що «з міркувань обережності» компанія перестане купувати кокосове молоко з Таїланду з кінця 2023 року.

Великі торговельні мережі ще кілька років тому почали відмовлятися від продажу продуктів, для збирання яких використовували працю підневільних мавп. Наприклад, у 2020 році деякі британські мережеві супермаркети заявили, що припиняють продаж товарів, у виробництві яких задіяна примусова праця мавп.

Про такі ж рішення оголошували і американські мережі. У червні 2022 року найбільша торгова мережа Walmart повідомила, що припиняє продаж кокосового молока тайської компанії Chaokoh через звинувачення у використанні праці мавп. Axios зазначав, що на сайті виробника є звіт тайського підрозділу компанії із сертифікації Bureau Veritas за 2020 рік, в якому йшлося про перевірку 64 із 817 ферм виробника. Згідно з документом, для збирання кокосових горіхів мавпи там не використовувалися.

PETA розпочала розслідування щодо можливої експлуатації тварин у грудні 2019 року. Захисники тварин вимагають від магазинів припинити продаж кокосового молока, виготовленого з кокосових горіхів, для збирання яких використовують мавп.

Pictures From History / Universal Images Group / Getty Images

У 2019 році представники PETA Asia відвідали вісім ферм Chaokoh. За словами захисників тварин, там змушують свинохвостих макак збирати кокоси. Також було виявлено кілька об'єктів для дресирування мавп і проведення змагань зі швидкісного збирання кокосів. За даними зоозахисників, дорослий самець може збирати за день до тисячі горіхів. При цьому людина збирає у кращому разі 80.

«Тварини, багато хто з яких був незаконно спійманий ще дитинчам, демонструють стереотипну поведінку, яка свідчить про тяжкий стрес. Мавп приковували ланцюгами до автомобільних шин або замикали в клітках, в яких вони ледь можуть повернутися», — говорили представники PETA.

Експерти PETA вирішили знову перевірити ферми Таїланду в 2020 році після заяв виробників і уряду Таїланду про те, що мавпи більше не використовуються для збору продукції, що експортується. Однак представники організації заявили, що макак досі використовують для збирання горіхів, а компанія Chaokoh — за підтримки посла Таїланду в США — говорить про некоректну систему аудиту, щоб увести в оману компанії та споживачів масштаби експлуатації тварин.

У листопаді 2022 року PETA представила новий звіт за підсумками восьмимісячного розслідування і заявила, що «повальне насильство» над мавпами продовжується, а їхню працю в ланцюжку поставок приховують.

Захисники тварин опублікували фото та відео, на яких знято мавп, прикутих залізними ланцюгами. Розслідувачі розповіли, що один із постачальників тримав мавп на ланцюгу на землі серед бруду та сміття. За словами працівника ферми, мавп змушують збирати кокоси протягом 10 років, перш ніж їх відправлять на пенсію. У звіті також йдеться про те, що під час тренувань їх залякують для підпорядкування. Захисники тварин стали свідками того, як один із тренерів б'є мавпу, смикає її за шию, а потім б'є повідком.

Активісти організації PETA на акції проти компанії Chaokoh, яку звинувачують у використанні примусової праці мавп для збирання кокосів. Лос-Анджелес, 11 лютого 2021 року Ronen Tivony / Sipa USA / Vida Press

За даними PETA, майже 40 тисяч продуктових магазинів у всьому світі відмовилися від постачання Chaokoh та інших брендів.

«Але замість того, щоб працювати над переходом до методів збирання врожаю без мавп — наприклад, до посадки нижчих дерев, кокоси з яких легше збирати, — ферми, брокери, виробники та уряд Таїланду працюють на те, щоб ввести споживачів в оману», — йдеться у публікації.

The New York Times звернулася за коментарем до уряду Таїланду та компанії Chaokoh, але вони не відповіли на запит журналістів.

Тимчасом UAnimals подає заяву в поліцію на одесита, який переїхав собаку.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Аварія на каналізаційній насосній станції Первомайська.
Фото ілюстративне
Екологічна загроза: аварія на КНС у Первомайську призвела до забруднення Південного Бугу
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Горили — лікарі: науковці з’ясували, які досягнення медицини приматів можуть бути корисними для нас
2 хв на прочитання2 години тому
Користувачі діляться фото найнебезпечніших сходів у світі. Одними з найнебезпечніших, на думку користувачів, є сходи-лабіринт, оточені дзеркалами.Фото: Facebook
«Виглядає як план убивства»: у Facebook діляться фотографіями найстрашніших сходів у світі
6 хв на прочитання9 годин тому
Резиденції Святого Миколая у Львові
Стали відомі локації резиденцій Святого Миколая у Львові
3 хв на прочитанняВчора
Підсумки кліматичного саміту COP29 - нові шляхи фінансування кліматичних проєктів України
2 хв на прочитанняВчора
У Києві презентували реєстр Музейного фонду України
3 хв на прочитанняВчора
Борделі з неповнолітніми, кисневе голодування та жахлива екологія: як живе найвище місто на планеті (ФОТО)
5 хв на прочитанняВчора
Гармонія осені: поєднання пеннісетуму «Рубрум» і пурпурової хризантеми у кашпо (ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора