Фахівці Національної комісії вважають, що після прийняття ВРУ Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії виникла необхідність перерахувати діючі “зелені” тарифи. Про це повідомили на сайті регуляторної комісії.
Нагадаємо, що, згідно з прийнятим законом розмір “зелених” тарифів, за яким державне підприємство "Укренерго" купує електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел, знизили.
"Ми не можемо в країні, де такий рівень бідності, мати найдорожчу в Європі зелену енергію. Не може бути такого, що країна втрачає, бюджет втрачає, а ми платимо підвищену ціну за зелену енергетику", – заявляв навесні прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Відповідно до законопроєкту, для сонячних електростанцій потужністю понад 1 МВт, що були введені в експлуатацію до 2020 року, тариф пропонується урізати на 15%, потужністю до 1 МВт – на 10%.
«Зелений» тариф для вітроелектростанцій, які були введені в експлуатацію до 2020 року, і складаються з установок одиничною встановленою потужністю від 2 тисяч КВт та більше – зменшується на 7,5%.
Для СЕС та ВЕС, введених в експлуатацію в 2020 році та пізніше, зниження становитиме ще 2,5% додатково.
Окрім того, Кабмін зобов’язався до кінця 2021 року виплатити виробникам “зеленої” енергії 14 млрд грн заборгованості.
Як писав GreenPost раніше, прийнятий закон про реструктуризацію «зеленого» тарифу є компромісом, на який погодилися більшість виробників «зеленої» енергії. Але він знизить інвестиційну привабливість ВДЕ в Україні.