Догори
Дати відгук

Останні тропічні льодовики розтануть в найближчі десять років

2 хв на прочитання11 Грудня 2019, 11:11
Поділитись:

Останні тропічні льодовики, що залишилися між Гімалаями та Андами, зникнуть в наступному десятилітті, а можливо і раніше. І виною всьому — глобальне потепління, повідомляє сайт Національної академії наук США.

Міжнародна група вчених прийшла до висновку, що льодовики в індонезійській провінції Папуа на острові Нова Гвінея, які є своєрідними маркерами для інших льодовиків на вершинах гір по всьому світу, зникнуть першими.

«Вони зникнуть першими, за ними підуть інші», – стверджує старший науковий співробітник Центру полярних та кліматичних досліджень ім. Берда в Університеті штату Огайо Лонні Томпсон.

За його словами, льодовики на вершині гори біля Пунчак-Джая, в західній частині острова Нова Гвінея, тануть вже багато років. Але це танення швидко прискорилося, почасти через сильний Ель-Ніньйо 2015-2016 років, явища, через яке вода в тропічному океані та температура повітря стають набагато тепліше. Дослідники прогнозують, що льодовик зникне в найближчі десять років, під час наступного сильного Ель-Ніньйо.

Вчені проводять моніторинг льодовика з 2010 року, і вже тоді він зменшувався. За словами Томпсона, це танення почалося, щонайменше, 150 років тому, але стрімко прискорилося за останнє десятиліття. Дослідники виявили ознаки танення як на вершині льодовика, так і в його нижній частині.

Команда вчених також замірила ступінь танення льодовика, вимірявши площу його поверхні, яка скоротилася приблизно на 75% в період з 2010 по 2018 рік. Льодове поле скоротилося настільки, що до 2016 року воно розкололося на два дрібних льодовики. А в серпні 2019 року було зафіксовано майже повне зникнення льодовика.

«Швидкість танення льодовика експоненціально збільшується, — стверджує Томпсон. — Це схоже на відвідування невиліковного хворого на рак і документування змін в його тілі, але ти не в змозі що-небудь з цим зробити».

За словами дослідників, те ж саме станеться з тропічними льодовиками на горі Кіліманджаро в Танзанії та Кельчкая в Перу. А це призведе до підвищення рівня моря, що, у свою чергу, стане причиною більш частих та більш інтенсивних штормів.

«Тропічні льодовики набагато більш уразливі до підвищення температури, тому що вони менше та тепліше арктичних і знаходяться ближче до порога танення», – зазначає Томпсон.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.