"Сюрпризи" з неба: за рік на Землю падають понад 300 решток космічних ракет і супутників

1 хв на прочитання4 години тому
ФОТО: космічна ракета / Space.com

Наступна велика екологічна проблема може накрити Землю з космосу: на орбіті регулярно виходить з ладу техніка і падає додолу.

На Землю протягом року падають рештки понад 300 ракетних ступенів та інших деталей космічної техніки. Такі дані наводить видання MIT Technology Review, посилаючись на дослідження американського астрофізика Гарвард-Смітсонівського центру Джонатана Макдауелла.

"Раніше ми бачили від 50 до 100 ступенів ракет, що повертаються, щороку. Тепер ми бачимо 300 на рік", - випливає з даних ученого.

У 2019 році приблизно 115 супутників згоріли в атмосфері. Станом на кінець листопада 2024 року вже встановлено новий рекорд у 950 супутників.

Інтернет-супутники Starlink компанії SpaceX, зокрема, є найбільш численними з них. З травня 2019 року в межах проєкту Starlink компанія SpaceX запустила вже понад 7,5 тис. таких супутників. Частина з них вийшла з ладу або зійшла з орбіти. Понад 6,8 тис. апаратів перебувають на орбіті в робочому стані.

За словами вченого, кількість космічного сміття, що згорає в атмосфері Землі, за останні кілька років збільшилася більш ніж удвічі. Маса такого космічного сміття продовжуватиме зростати відповідно до розміру супутникових угруповань, а це впливатиме на клімат.

До 2033 року вона може сягнути чотирьох тис. тонн на рік, згідно з оцінками, представленими на семінарі під назвою Захист Землі та космічного простору від утилізації космічних апаратів і сміття, який відбувся у вересні в Університеті Саутгемптона у Великій Британії.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: