Симптоми вірусу грипу А: як проявляється та чим допомогти хворому

3 хв на прочитання18 Січня 2024, 10:11

Грип типу А проявляється високою температурою, болем у м'язах, головним болем і болем у горлі, відчуттям розбитості та слабкості.

Грип А - це інфекційне захворювання дихальних шляхів, що викликається вірусами сімейства Orthomyxoviridae. Ці збудники викликають перш за все звичайні сезонні захворювання, але також і більш серйозні інфекції з важким перебігом і ускладненнями, пише medme.

Важливо знати, що існує 4 основних типи вірусів грипу: А і В, С і D. Відмінності між ними принципові. Мікроби типу А небезпечні для людей і тварин (ссавців і птахів). Вони можуть викликати інфекції зі значною інтенсивністю симптомів.

Вони легко мутують, що пов'язано з високою антигенною мінливістю - тому можна виділити багато підтипів вірусу грипу А.

Симптоми грипу А, як правило, важкі та неприємні для пацієнта

До найбільш характерних недуг відносяться:

У рідкісних випадках також може з'явитися захриплість. У важких випадках іноді виникає відчуття нестачі повітря в грудях.

Грип А зазвичай протікає раптово. Симптоми виникають зненацька і швидко посилюються, досягаючи високої інтенсивності через кілька годин.

Які препарати проти грипу А необхідно використати, щоб швидко та ефективно побороти інфекцію?

Перш за все ті, що діють симптоматично, тобто зменшують неприємність симптомів і підтримують організм у боротьбі з хворобою. Для більшості пацієнтів важливими і в той же час цілком достатніми будуть:

Ідеальним засобом у цій ситуації є препарати з групи нестероїдних протизапальних засобів, що містять такі речовини, як саліциламід. Їх дія полягає в пригніченні ферменту циклооксигенази, що призводить до блокування синтезу простагландинів – гормонів, які є медіаторами запальних реакцій.

Водночас саліциламід має сильну знеболювальну дію, а також, впливаючи на центр терморегуляції та розширюючи кровоносні судини, допомагає боротися з лихоманкою.

Для того, щоб лікування грипу А було максимально ефективним, необхідно добре вибирати засоби, які, крім саліциламіду, містять також інші речовини, завдання яких полягає в тому, щоб стимулювати імунну систему працювати ще більше, наприклад, вітамін С і рутозид.

Ці речовини дають можливість по грипу з подвійною силою. Важливо, що препарати цього типу відносяться до безрецептурних препаратів, тобто відпускаються без рецепта.

Крім того, існує також група збудників противірусних препаратів, таких як амантадин (похідне адамантану) або занамівір і озельтамівір (так звані інгібітори нейрамінідази).

Однак вони доступні лише за рецептом і зазвичай використовуються в стаціонарному лікуванні, залишаючи їх для найважчих інфекцій, які неможливо лікувати вдома.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: