- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Симптоми коронавірусу: від першого дня до переходу у важку форму
Симптоми коронавірусу: від першого дня до переходу у важку форму
Середній інкубаційний період вірусу становить 4–5 днів.
Кількість випадків коронавірусу в Україні фіксується тисячами. Виходячи з того, що масова вакцинація поки що недоступна, кожен українець ризикує заразитися коронавірусом. Наразі відомо, що хвороба може проходити як безсимптомно, так і може мати досить складні ускладнення для організму.
За даними Центрів з контролю та профілактики інфекційних захворювань (CDC), до 40% випадків коронавірусної інфекції протікають безсимптомно, причому 20% цих безсимптомних випадків стають важкими або критичними.
Саме тому медики створили перелік симптомів COVID-19 за днями хвороби, пише Daily Express.
Перш за все, симптоми COVID-19 зазвичай не з'являються одразу після зараження людини. Середній інкубаційний період вірусу становить 4-5 днів. Впродовж цього часу інфікована людина, швидше за все, не дізнається, що вона хвора, проте може заражати оточуючих.
Симптоми коронавірусної хвороби за днями:
1-4 день. З'являються легкі симптоми. У інфікованих зазвичай піднімається температура, а потім починається кашель. Можуть зникати смак та нюх.
У деяких хворих за один, або два дні до цього могла бути діарея, або нудота, що могло свідчити про серйозність інфекції.
На третій день після появи симптомів у госпіталізованих пацієнтів може розвиватися пневмонія.
5-6 день. У деяких випадках симптоми можуть погіршитися. На цьому етапі можуть виникати проблеми з диханням, особливо у пацієнтів старшого віку та з супутніми захворюваннями.
7 день. У цей час виникає задишка, може відчуватися біль в грудях. Це явний сигнал, що потрібно звернутися до лікаря. Варто зазначити, що у більшості хворих на цьому етапі симптоми згладжуються.
8-9 день. У пацієнтів з тяжким захворюванням, швидше за все, розвиватиметься задишка, пневмонія, або гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС), захворювання, яке може потребувати інтубації. У деяких пацієнтів через недостатню роботу легень може розвинутися аритмія або шок, також є ймовірність виникнення сепсису через агресивну імунну відповідь.
10-11 день. Якщо у пацієнтів спостерігаються погіршення симптомів, це означає, що хвороба прогресує. Велика ймовірність того, що вони будуть переведені у відділення інтенсивної терапії. За тяжкого перебігу додаються такі симптоми, як біль в животі і втрата апетиту.
12 день. Люди з сильним імунітетом та ті, хто отримав своєчасне лікування до цього часу починають одужувати. Температура тіла також нормалізується.
16 день. Деяких пацієнтів виписують, спостерігається зникнення кашлю.
19 день. На цей день задишка ще залишається. Навіть через два тижні хворі можуть скаржитися на проблеми з диханням.
27 день. Більшість хворих виписують із лікарні, але це ще не означає, що їхні симптоми повністю зникли.
До слова, німецькі вчені з'ясували, як коронавірус проникає в мозок.