Сидіти довго шкідливо навіть на найкращому у світі кріслі. Але що робити, якщо, наприклад, потрібно працювати за комп’ютером? Ось що про це розповідають фахівці.
Згідно з дослідженнями, малорухливий спосіб життя підвищує шанси захворіти на діабет, рак і набрати зайву вагу.
Проте правильно підібране крісло знижує навантаження на хребет, людина займає правильну позу і менше відволікається на втому.
Та якщо ви працюєте зі стаціонарним комп'ютером або на кількох моніторах, зручного крісла не достатньо — щонайменше потрібен ще й зручний стіл.
Лікарі поки що не знають, скільки часу на день можна сидіти. Головний лікар Великої Британії рекомендує якнайчастіше робити перерви — наприклад, вставати й ходити.
Щоби зменшити ризики, пов'язані із сидячим способом життя, у ВООЗ рекомендують займатися фізичною активністю:
Також, аби мінімізувати ризик розвитку хвороб, які виникають внаслідок сидячого способу життя, деякі люди почали працювати стоячи. Для цього використовують спеціальні столи.
Поки що науковці мають недостатньо підстав, аби назвати такий підхід ефективним. Навряд чи робота стоячи допоможе позбутися зайвої ваги.
Також можна працювати напівлежачи.
«45° — це анатомічно безпечне положення, при якому хребет навантажений мінімально, суглоби розташовані в нейтральному положенні. У такому положенні не шкідливо перебувати довго. Але працювати так вийде лише з підставкою під ноутбук. Працювати за офісним столом у такому положенні не вдасться», — розповідає кандидат медичних наук, хірург-вертебролог, травматолог-ортопед Степан Балашов.
Також ми розповідали, що незручний стілець може зіпсувати зір: як вибрати крісло для роботи (ФОТО).