Догори
Дати відгук

Світовий попит на скраплений природний газ зросте на 60% до 2040 року

Зростаючі економіки Азії та перехід до чистіших видів палива стимулюють попит на СПГ

3 хв на прочитання27 Лютого 2025, 14:45
Прогноз: світовий попит на СПГ зросте на 60% до 2040 року через економічний розвиток Азії та декарбонізацію. Фото ua.depositphotos.com Прогноз: світовий попит на СПГ зросте на 60% до 2040 року через економічний розвиток Азії та декарбонізацію. Фото ua.depositphotos.com
Поділитись:

Світовий попит на скраплений природний газ зросте приблизно на 60% до 2040 року. Головними причинами буде економічне зростання в Азії, вплив штучного інтелекту і зусилля зі скорочення викидів у важкій промисловості і транспорті.

Видання Reuters пише, що попит на природний газ продовжує зростати в міру того, як світ переходить на чистіші види палива. За прогнозами, до 2040 року попит на СПГ становитиме від 630 до 718 мільйонів метричних тонн на рік.

"Прогнози показують, що світові знадобиться більше газу для виробництва електроенергії, опалення та охолодження, промисловості і транспорту, щоб досягти цілей розвитку і декарбонізації", - пояснив старший віцепрезидент Shell з маркетингу та торгівлі СПГ Том Саммерс.

Китай, який є головним імпортером СПГ у світі, та Індія нарощують потужності з імпорту скрапленого газу та інфраструктуру, пов'язану з ним, щоб задовольнити зростаючий попит.

За прогнозами, цього року імпорт природного газу до Китаю збільшиться, оскільки плани економічного стимулювання підвищать промисловий попит, хоча напруженість у торговельних відносинах зі США може обмежити зростання.

Минулого року загальний обсяг імпорту природного газу до Китаю, включно з поставками трубопроводами, склав 131,69 млн тонн, що є найвищим показником з 2013 року. З цього обсягу 76,65 млн тонн припало на СПГ.

За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, в Індії споживання газу в період з 2023 по 2030 рік зросте на 60%, що подвоїть потребу країни в імпорті СПГ, оскільки внутрішнє виробництво, як очікується, зростатиме набагато повільніше, ніж попит.

У той час як економічне зростання стимулюють попит на газ на ринках, що розвиваються, Алжиру, Єгипту, Малайзії та Індонезії, внутрішній видобуток на цих країнах у найближчі 15 років скоротиться на 50 млн тонн, що призведе до зменшення обсягу газу, доступного для експорту.

За даними Shell, для задоволення зростаючого попиту, особливо в Азії, до 2030 року планують побудувати понад 170 млн тонн нових потужностей з виробництва ЗПГ, але терміни запуску залишаються невизначеними.

"Європа потребуватиме СПГ і в 2030-х роках, щоб збалансувати зростаючу частку поновлюваних джерел енергії в енергетичному секторі. У більш віддаленій перспективі наявна газова інфраструктура може бути використана для імпорту біо-СПГ або синтетичного СПГ і перепрофільована для імпорту "зеленого" водню", - йдеться в доповіді.

Значне зростання поставок газу відбудеться за рахунок США, де експорт СПГ до 2030 року може сягнути 180 мільйонів тонн на рік і скласти третину світового обсягу.

Аналітики очікують, що разом із масштабним проєктом Катару з розширення Північного родовища, який мають запустити 2026 року, ці країни зможуть забезпечити близько 60% світових постачань СПГ до 2035 року.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
ДБР завершило розслідування нелегального видобутку вугілля на 5 млрд грн на Донеччині
ДБР завершило розслідування щодо злочинної організації, яка незаконно "навидобувала" вугілля на 5 млрд
2 хв на прочитанняВчора
Порт «Чорноморськ» вперше за 10 років відновив перевалку імпортної сталі
Вперше за десятиліття порт «Чорноморськ» відновив перевалку імпортної сталі
1 хв на прочитанняВчора
Фото ілюстративне
Держенергонагляд прозвітував про ремонти електромереж у першому півріччі
1 хв на прочитанняВчора
Масштабна реформа Кабміну
Уряд провів масштабну реформу, створивши три "суперміністерства" та ліквідувавши низку відомств
2 хв на прочитання21 Липня 2025
Перезавантаження влади триває: Кабмін звільнив першого заступника міненерго та призначив нове керівництво Секретаріату
1 хв на прочитання21 Липня 2025
Відключення газу за борги: юрист розповів, чи законно це під час воєнного стану
1 хв на прочитання19 Липня 2025
Стовп диму над ЗАЕС: у МАГАТЕ розкрили причину задимлення на окупованій станції
1 хв на прочитання19 Липня 2025
Світовий Банк надасть $116 млн на енергетичну стійкість семи міст України
2 хв на прочитання19 Липня 2025