Світ вшановує 39-ті роковини Чорнобильської трагедії​

2 хв на прочитання14 годин тому
Международный день памяти о Чернобыльской катастрофе - 26 апреля

26 квітня — Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу.

Сьогодні, 26 квітня 2025 року, світ відзначає Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу — одну з наймасштабніших техногенних катастроф в історії людства. Цього року минає 39 років з моменту аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року.​

Історія трагедії

У ніч на 26 квітня 1986 року під час випробування системи безпеки на Чорнобильській АЕС стався вибух, що призвів до викиду значної кількості радіоактивних речовин. Радіоактивна хмара накрила значну частину території колишнього СРСР, зокрема сучасні Україну, Білорусь та Росію, а також поширилася на інші країни Європи. За оцінками, майже 8,4 мільйона людей зазнали впливу радіації.

Міжнародне визнання

У 2016 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Це рішення стало результатом багаторічної роботи міжнародних організацій та активістів, зокрема ірландської благодійниці Аді Рош, яка виступала на Генеральній Асамблеї ООН, закликаючи до визнання довготривалих наслідків трагедії.

Заява ООН

Координатор системи ООН в Україні Матіас Шмале у своїй заяві з нагоди роковин наголосив на важливості підтримки постраждалих регіонів та збереження пам’яті про трагедію. Він підкреслив, що ООН продовжує надавати допомогу Україні у подоланні наслідків катастрофи та сприяє розвитку постраждалих територій.

Вшанування пам’яті

У різних країнах світу сьогодні проходять заходи з вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. У Мінську відбулося засідання Ради зі сталого розвитку, присвячене цій даті. У багатьох містах України та за її межами проходять меморіальні заходи, виставки та конференції, спрямовані на підвищення обізнаності про наслідки трагедії.​

Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу нагадує про важливість безпеки в сфері ядерної енергетики та необхідність підтримки постраждалих громад. Це також заклик до міжнародної спільноти не забувати про трагедію та працювати над запобіганням подібних катастроф у майбутньому.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: