Пустеля Сахара відома безплідними посушливими ландшафтами, які в деяких районах одержують лише кілька десятків міліметрів опадів на рік. Проте, коли в одній із найбільших пустель у світі йде дощ, він, безумовно, може залишити на її поверхні свій слід. Як може видозмінитися пустеля, показали в NASA.
Останнім прикладом цього явища став позатропічний циклон, який пройшов північно-західною частиною Сахари 7 та 8 вересня та затопив великі території Марокко, Алжиру, Тунісу та Лівії — африканських регіонів, де дощі випадають вкрай рідко.
Незважаючи на те, що велика частина дощу випала в малонаселених районах, у ЗМІ повідомлялося, що кілька сіл у Марокко зіткнулися з руйнівними раптовими повенями, пошкодженими дорогами та порушенням електро- та водопостачання.
«Хоча певна кількість опадів у цьому регіоні випадає кожного літа, унікальним у цьому році є позатропічний циклон», - розповів старший викладач Інституту наук про Землю та Єврейського університету Єрусалиму Моше Армон. Система утворилася над Атлантичним океаном і простяглася далеко на південь, тягнучи вологу з екваторіальної Африки в північну Сахару.
Експерти NASA показали знімки затопленого регіону, які зробив супутник Terra, та порівняли їх із фото цієї ж області, зробленими 14 серпня, за півмісяця до шторму.
Більше новин читайте на GreenPost.