Догори
Дати відгук

Створили так, що не можна відновити: Міндовкілля після кібератаки попрощався з е-сервісом «Екомапа»

Наразі Міндовкілля працює над новим технічним рішенням

1 хв на прочитання25 Січня 2022, 11:11
Поділитись:

З технічних причин, після кібератаки, що сталася в ніч з 13 на 14 січня, відновити роботу електронного сервісу «Екомапа» не має можливості. Про це повідомили у Міндовкіллі. 

У відомстві зазначили, що «Екомапа» була створена ще у 2017 році та вже давно потребувала модернізації та впровадження нових сучасних інструментів. Сервіс не відповідав сучасним стандартам захисту інформації та кібербезпеки.

Наразі Міндовкілля працює над новим технічним рішенням «Екомапа 2.0». Сервіс буде від початку містити максимальну кількість інформації про наявні сміттєзвалища. Відомство  вже володіє  даними космічних знімків про 80 таких точок в Київській області, опрацьовує  територію Дніпропетровської, Вінницької та інших областей України.

Новий алгоритм роботи сервісу дозволить українцям стежити за ліквідацією сміттєзвалищ онлайн. Відсутність чи наявність прогресу в цьому напрямку стане більш наочною. Як окремий шар ці дані також стануть доступні на геоінформаційному порталі «ЕкоСистеми».

До запуску нового сервісу просимо громадян повідомляти про виявлені стихійні сміттєзвалища:

  • на безкоштовну гарячу лінію «Міндовкілля на зв’язку» 0800 500 115. Оператори приймають дзвінки з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 20.00. Вони оформлять звернення для подальшого інформування комунальних органів про існуючі стихійні звалища та їх ліквідації.
  • у експрес-чат «Допомога онлайн», що розміщений на головній сторінці вебсайту Міндовкілля.
  • через чат-бот SaveEcoBot в Telegram та Rakuten Viber.

До слова, у 2021 році українці здали на переробку понад 120 тон батарейок. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко