Стало відомо, як саме доставлять вакцину від COVID в Україну

2 хв на прочитання28 Грудня 2020, 17:24
Фото: Слово і Діло

Потужний центр-розподільник із холодильними камерами обладнають поблизу Борисполя, звідки вакцина потрапить до кабінетів щеплень по всій Україні.

Для того, аби вчасно доставити в Україну й технічно грамотно відправити в регіони вакцини від коронавірусу, залучать приватні логістичні компанії. Про це на особистій Facebook-сторінці розповів голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. 

«Наразі в держави немає обладнання та техніки для транспортування вакцин за надто низьких температурах. У нас є два шляхи — самостійно створювати систему логістики вакцин, які потребують зберігання в температурі від -60 до -80 градусів Цельсія, або залучити логістичні компанії, які вже мають необхідне обладнання та досвід. Другий шлях є більш ефективним з погляду вимог часу та довгострокової перспективи», — написав Радуцький. 

Він також розповів про приблизний шлях, який подолає вакцина перш ніж опиниться в кабінетах щеплень.

У Києві або у безпосередній близькості до міжнародного аеропорту «Бориспіль» створять спеціальний центр тривалого зберігання вакцин у наднизьких температурах. У приміщеннях цього центру стоятимуть холодильники, що здатні одночасно зберігати сотні тисяч доз.

До слова, один із таких холодильників, об’ємом 1 тис. літрів, уже прибув в Україну. 

З Центру зберігання логістична компанія у спеціальних термобоксах транспортуватиме вакцини до пунктів щеплення в регіонах, де вона зможе зберігатись до 5 днів у звичайному холодильному обладнанні.

Радуцький наголосив на необхідності вибудувати максимально дієву схему доставки вакцин до кабінетів щеплень. Адже, як свідчить практика європейських країн, 5 % препаратів вакцини медики змушені утилізувати через те, що їх невчасно доправили й у препаратів сплив термін придатності.

Як ми інформували своїх читачів раніше, на першому етапі вакцинальної кампанії проти коронавірусу щеплення від недуги отримають 350 тисяч українців. 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: