Догори
Дати відгук

Справжні "цінності": знайдена найдревніша бурштинова бджола

2 хв на прочитання18 Лютого 2020, 17:07
Поділитись:
18.02.2020

Скам’янілість бджоли раніше невідомого виду, роду і сімейства виявили в М’янмі.  Її вік оцінюють в 100 мільйонів років, тобто ця особина жила в середньому крейдяному періоді. Давніших бджіл сучасна наука поки не знає, повідомляє agronews.ua.

Застиглу в бурштині бджолу знайшли вчені Орегонського університету. Разом з самкою бджоли Apicula Discoscapa знайдено пилок, а також інші комахи: 21 личинка жучка-триунгулинами, паразита, який харчується личинками бджіл.

Вчені припускають, що саме паразити, які чіплялися за бджолу 100 мільйонів років тому стали причиною збою траєкторії польоту, в результаті чого комаха потрапила в живицю хвойного дерева. Багато пилку на бджолі вказує на те, що вона незадовго до смерті побувала на квітках.

"Бджоли походять від хижаків – пісочних ос, але про зміни, які вони зазнали в цьому процесі, мало що відомо. Знахідка має спільні риси з сучасними бджолами, включаючи перисті волоски, округлу переднюспинку і пару шпор на задній лапці", - йдеться у повідомленні вчених.

На думку вчених знайдена бурштинова бджола схожа і на апоідних ос – через дуже низько розташовані антеннальні гнізда і вени на крилах.

Нагадаємо, що ймовірність виживання популяції джмелів протягом одного покоління людей знизилася в середньому на 30%. Падіння популяції буде ще більшим, якщо зміни клімату прискоряться у найближчі роки. Це свідчить про те, що для збереження різноманітності джмелів потрібні значні зусилля по зменшенню зміни клімату

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.