Світові показники споживання антибіотиків зросли на 46 % за останні два десятиліття. Про це йдеться у першому дослідженні, яке надає довготривалі оцінки споживання антибіотиків людиною, що охоплює 204 країни з 2000 до 2018 рік, опубліковане в Lancet Planetary Health, повідомляють у Національному університеті охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика.
Надмірне та неналежне використання антибіотиків є важливою рушійною силою інфекцій, стійких до ліків, але даних про споживання антибіотиків обмаль. Команда дослідників, до складу якої входили вчені з Оксфордського університету, провела порівняльний аналіз загального рівня споживання антибіотиків людиною в усьому світі.
За результатами дослідження високі показники споживання антибіотиків спостерігалися у Північній Америці, Європі та на Близькому Сході, на відміну від дуже низьких показників споживання в країнах Африки на південь від Сахари та деяких частинах Південно-Східної Азії. Найбільше зростання споживання антибіотиків спостерігалося в регіоні Північної Африки та Близького Сходу (зростання на 111 %) і Південної Азії (116 %).
Розуміння закономірностей споживання антибіотиків у світі може допомогти у вирішенні низки проблем громадського здоров’я, від боротьби зі стійкими до ліків інфекціями до забезпечення доступу до основного лікування.
Також ми розповідали про 12 лайфхаків, щоб худнути від їжі.