Догори
Дати відгук

Спорт + шкідливі звички = користь: як цього досягнути

Чи правда, що «краще курити і бігати, ніж курити й не бігати»?

3 хв на прочитання16 Лютого 2022, 07:33
Спорт Спорт
Поділитись:

Якщо спорт — це струнке тіло та міцне здоров’я, а шкідливі звички — з точністю до навпаки, то що буде, якщо поєднати одне з іншим? Про це розповіла «Сучасна газета».

Спорт і алкоголь. Етиловий спирт в алкогольних напоях, навіть якщо вживати їх у незначній кількості, викликає в організмі стан інтоксикації, коли всі ресурси направлені на знешкодження шкідливих речовин та відновлення оптимальної роботи. Наслідками є навантаження на серцево-судинну систему, порушення координації, уповільнення реакцій та значні втрати рідини. Насамперед це підвищує ризик травматизму під час занять спортом, а також загрозу сильного виснаження та зневоднення нашого організму. Звісно, має значення кількість випитого та самопочуття, але існують загальні поради для того, щоб уберегтися від небезпечних наслідків, адже і спорт, і алкоголь — це навантаження, а тому варто бути надзвичайно обережним при їх поєднанні.

  1. Витримування достатньої паузи незалежно від дозування алкоголю. Причому варто дотримуватись мінімум 4 годин як після випитого алкоголю перед спортом, так і навпаки.
  2. Варто уникати кардіотренувань у день вживання алкоголю та ще один день після цього, оскільки є ризик перевантажити серцево-судинну систему.
  3. Важливо стежити за вчасним поповненням води в організмі, якщо алкоголь та тренування мали суміжне місце в вашому житті.
  4. Завжди стежте за своїми відчуттями в тілі. Інколи після вживання алкоголю йому необхідно більше часу на відновлення.
  5. Якщо тренування було доволі виснажливим, то краще перенести келих вина чи шампанського на більш безпечний для цього період.

Спорт і тютюнопаління. Тут ситуація ще складніша і ризики для здоров’я значно вищі. Тютюнопаління скорочує кількість кисню, що надходить в організм, звужує судини, погіршує стан серцево-судинної системи. Все це стає на заваді отриманню користі від занять спортом та оптимальному відновленню після них. Виникає прискорене серцебиття, задишка та підвищення артеріального тиску. А якщо не витримувати достатньої паузи, то шкідливі речовини з тютюнових виробів проникають та засвоюються організмом із більшою ефективністю. Крім того, що більший стаж куріння, то нижча толерантність до фізичних навантажень і вищі ризики отримати серйозні захворювання серцево-судинної системи.

А проте існує думка, що кардіонавантаження, навпаки, допомагають курцям трохи зменшити негативний вплив шкідливих речовин із тютюнових виробів та наблизитись до позбавлення від шкідливої звички. В цьому випадку має значення стаж, вік,  дозування та вид спорту. Дослідники національного наукового інституту в Тайвані стверджують, що ті люди, які регулярно займаються фізичними навантаженнями, на 55% мають більше шансів кинути курити. Але дотримання пауз все ж залишається надзвичайно важливою умовою — 1,5 годин до фізичних навантажень та не ще важливіше — не менше 2 годин після завершення тренувань.

Також ми розповідали, які ліки ні в якому разі не варто поєднувати з алкоголем.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.