Спекотний червень прискорив дозрівання озимих

2 хв на прочитання23 Червня 2020, 19:29

Але ситуація нічим не відрізнятиметься від минулорічної

Спекотна погода у червні прискорила дозрівання озимих культур, але на врожайності та якості зерна це майже не позначиться. Про це GreenPost розповіла аналітик зернового ринку «УкрАгроКонсалт» Марина Маринич.

За її словами, на темпи дозрівання більшості сільськогосподарських культур вплинув контрастний температурний режим, який спостерігався протягом останніх півтора місяці. На всій території України рослини спочатку страждали від недостатнього тепла та низьких нічних температур повітр’я і грунту, а потім – від надзвичайно високих для початку червня. 

Експерт також відзначила, що протягом червня спостерігається спекотна погода з дощами різної інтенсивності, подекуди з сильними зливами і грозами.

Як розповіла пані Маринич, зволоження метрового шару ґрунту під озимими зерновими на більшості площ західних, північних, місцями в центральних областях в кінці першої декади червня було оптимальним – 121-170 мм і надлишковим – 171-218 мм. У зв’язку з цим, у південних, південно-східних і центральних областях дуже рано почалося дозрівання озимих культур, зерно яких досягло молочної стиглості на 10-15 днів раніше від середніх багаторічних показників.

На окремих площах південних областей відзначена воскова стиглість зерна озимої пшениці, що майже на місяць раніше за середні багаторічні показники, – повідомила аналітик.

«Дозрівання зернових відбувається на тиждень-два раніше, ніж в попередні роки. В південних областях вже почали збирати врожай озимих. В Одеській області, деяких районах Миколаївської та Запоріжської областей посіви постраждали найбільше через посушливу зиму та весну - озимі рідкі, а колоски недостатньо повні. Стартова урожайність там, тобто перші показники, буде далеко не найкращою. Але ситуація в північних областях, наприклад в Київській та Полтавській, нічим не відрізнятиметься від минулорічної. За оптимістичними прогнозами там планують зібрати майже 8 тонн з га. В цілому ж урожай буде не набагато гірший торішніх показників», - прогнозує Маринич.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: