Неділя, 05 Липня 2020
Догори
Дати відгук

На Сумщині загинуло 1,5 тис гектарів озимих

Схожа ситуація по всій країні

1 хв на прочитання05 Травня 2020, 11:00 180
Image by Hans Braxmeier from Pixabay Image by Hans Braxmeier from Pixabay
Поділитись:

Через несприятливі погодні умови на Сумщині загинуло понад 1,5 тис гектарів озимих культур. Про це стало відомо з інформації, оприлюдненої Сумською ОДА.

«Станом на 28 квітня згідно з наявною в Департаменті агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації оперативною інформацією по сільськогосподарських підприємствах Буринського, Глухівського, Лебединського Недригайлівського, Охтирського та Шосткинського районів Сумської області спостерігається загибель озимих культур, а саме озимого ріпаку на площі 1150 гектарів та озимої пшениці – 440 гектарів», - йдеться у повідомленні.

Як повідомляють в ОДА, винні в усьому погодні умови. У березні-квітні температура повітря та ґрунту знижалася нижче 0°С, що негативно вплинуло на стан озимих культур. Відсутність вологи та стрімке наростання денного температурного режиму також негативно вплинули на їхній подальший розвиток.

Тому після поновлення весняної вегетації значні площі загибелі та зрідження посівів озимих культур відмічені не лише на Сумщині, а й  по всій території країни. Для прикладу, Україна може не дочекатися вітчизняних черешень і абрикос.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.