Догори
Дати відгук

Сон трава: карантин – добре, рубки – погано

Екологи шукають місця зростання червонокнижної рослини, щоб створити там заказники

2 хв на прочитання21 Березня 2020, 09:07
Фото Юрія Несіна, надано КЕКЦ Фото Юрія Несіна, надано КЕКЦ
Поділитись:

У Київській області починає розквітати сон-трава. Завдяки карантину її практично не збирають з метою продати. Але ця ранньоквітуча рослина продовжує зникати через рубки. Одним з небагатьох способів зберегти сон-траву є створення заказників, на території яких забороняється вирубка дерев та робота важкої техніки.

«В даний час ми проводимо польові роботи в Київській області з пошуку природних місць зростання сон-трави - рідкісної рослини, яка занесена до Червоної книги. Сон-трава дуже страждає від суцільних рубок, після них ця рідкісна рослина вже не росте. Тому наше завдання-знайти залишилися місця зростання сон-трави і створити там заказники для її охорони» – повідомив GreenPost директор Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) Володимир Борейко.

Сон-трава росте в сосново-дубових лісах. Цвіте в кінці березня-початку квітня.

«Якщо ви знаєте, в якому лісі в Київській області ще росте сон-трава, повідомте будь ласка в коментарях до цієї новини. Вкажіть назву села по сусідству, район, назва лісу (урочища), номер кварталу в лісі (лісництва). Добре дати координати GPS. Ми виїдемо на місце, проведемо його обстеження і будемо вживати заходів до його охорони», – звернувся до читачів GreenPost Володимир Борейко.

На сьогодні Київський еколого-культурний центр обстежив чотири перспективних місця в Обухівському районі. Але знайти сон-траву вдалося лише у вже існуючому Обухівському заказнику.

«На жаль, цей заказник створений досить формально, і практично вся його південна частина «охороняє» вирубки або 20-річні монокультури сосни, де сон-трава не росте. Набагато важливіше було б заповісти квартали старововікового лісу, що знаходяться ближче до Києва, де можливі місця зростання сон-трави та інших рідкісних рослин», – зазначив директор центру.

Як вже повідомляв GreenPost, у лютому-березні 2020 КЕКЦ проводив такий же пошук природних місць зростання в Київській області іншого рідкісної рослини, занесеної до Червоної книги – підсніжника. Завдяки активним громадянам, які нам повідомляли де вони ростуть, екологи знайшли 17 таких місць, де будуть створювати заказники.

 

На фото КЕКЦ та Юрія Несіна:

Це не грудочки вати або пуху. Так починає цвісти один з найкрасивіших і загадкових квітів весни сон-трава. Через тиждень ці грудочки пуху вже перетворяться в синьооких ельфів. В цьому році сон-трава розквітає мало не на місяць раніше.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко