Догори
Дати відгук

1 листопада — Всесвітній день вегана: корисні поради для новачків

Веганство — це ціла філософія.

2 хв на прочитання01 Листопада 2021, 14:13
Фото:
Здоров'я — 24 Канал Фото: Здоров'я — 24 Канал
Поділитись:

Сьогодні, 1 листопада, — Міжнародний день вегана (World Vegan Day). Свято припадає на річницю створення першого «Веганського товариства» у Великій Британії (1944).

Веганізм (веганство) — це спосіб життя, який характеризується, зокрема, надзвичайно ретельним вегетаріанством. Прихильники веганізму харчуються та користуються тільки рослинними продуктами, без жодних компонентів тваринного походження.

Слово «веган» утворив Дональд Вотсон із перших трьох і двох останніх букв англійського слова «vegetarian» (українською «вегетаріанець», «вегетаріанський»). Цей термін стало вживати «Веганське товариство», засноване Вотсоном у листопаді 1944 року в Лондоні.
Вегани — це надзвичайно ретельні вегетаріанці, які не лише вилучили зі свого раціону м’ясо та рибу, але й будь-які інші продукти тваринного походження — яйця, молоко, мед тощо. Вони не носять одягу зі шкіри, хутра, вовни, шовку та навіть не користуються продуктами, які тестувалися на тваринах.
Причини відмови можуть бути різними, але головна — небажання бути причетним до вбивства тварин і жорстокого поводження з ними. У другій половині XX століття веганство, так само, як і інші види вегетаріанства, поширилося, у першу чергу, в західній Європі і північній Америці, де в деяких країнах веганами є приблизно 0,2–0,5 % населення.
У багатьох великих містах світу існують і постійно відкриваються нові веганські кафе, ресторани та інші заклади громадського харчування, пекарні, а також підприємства, що спеціалізуються на випуску продуктів харчування та різноманітних товарів для веганів.

Як пише сайт veganhealth.in.ua, дотримуючись веганської дієти, можна отримати безліч переваг для здоров'я. У веганів ризик розвитку діабету 2-го типу, набагато нижчий, ніж у всеїдних (різниця суттєва). Дослідження також показали, що вегани мають трохи нижчу ймовірність раку завдяки своєму типу харчування. Також у веганів рівні холестерину, кров'яного тиску та маси тіла, в середньому нижчі.

Якщо ви вирішили перейти на веганський спосіб життя, фахівці радять дотримуватися порад.

Адже є певні важливі аспекти харчування, про які варто знати та яких необхідно дотримуватися, щоб підтримувати хороший стан здоров'я.

Серед відомих вегетаріанців минулого та сьогодення: Леонардо да Вінчі, Махатма Ганді, Лев Толстой, Пол Маккартні, Майк Тайсон, Мартіна Навратілова, Бред Пітт, Наталі Портман.

Нагадаємо, що Британський суд прирівняв етичне веганство до релігії.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я