Догори
Дати відгук

Як веганська дієта впливає на здоров'я дітей

Фінські науковці виявили негативні явища в організмі малюків.

1 хв на прочитання21 Січня 2021, 23:58
Поділитись:

Дослідники університету Гельсінкі розповіли про результати всебічного пілотного дослідження метаболічного впливу повноцінної веганської дієти на дітей, повідомляє журнал EMBO Molecular Medicine.

Веганські дієти стають все більш популярними, особливо серед молодих людей, і завдяки сімейному вибору — все більш поширеними і серед маленьких дітей. Мотиви вибору веганського способу життя екологічні, етичні та пов'язані зі здоров'ям: веганські дієти виключають всі продукти тваринного походження.

Вчені дійшли висновків, що веганська дієта впливає на метаболізм дітей. Було виявлено, що у дітей на цілком веганській дієті рівень вітаміну D значно нижчий, ніж у дітей без спеціальної дієти, попри те, що їм регулярно давали добавки вітаміну D і збирали зразки крові в кінці літа. Дивно, але й рівень вітаміну А був знижений. Рівні холестерину ЛПНЩ і ЛПВЩ, незамінних амінокислот і докозагексаєнової кислоти, жирної кислоти, що відіграє центральну роль у розвитку зорової функції, теж були низькими, в той час, як рівні фолієвої кислоти були високими.

Тому будь-яка веганська дієта має завжди доповнюватися додатковим вживанням препаратів із вітаміном B12, вітаміном D і йодом, і на підставі індивідуальної оцінки може знадобитися добавка кальцію, вітаміну B2, заліза та цинку.

За словами дослідників, нові результати мотивують подальші та ширші дослідження наслідків веганської дієти для здоров'я маленьких дітей.

Нагадаємо,  що українці мають унікальні гени.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.